Asayiş
  • 30.9.2010 16:41

HÜSEYİN ÜZMEZ BERAAT ETTİĞİNİ ZANNEDİP MAHKEME HEYETİNE ÖVGÜLER DÜZDÜ

OSMAN AKIN
BURSA

Tedavi gördüğü Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden aldığı raporla kaldığı Metris Cezaevi'nden Bursa'ya getirilen Hüseyin Üzmez, 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Duymakta güçlük çektiğini söyleyen Üzmez, mahkeme heyetinin önüne konulan sandalyeye oturarak konuştu. Beraat ettiğini zannederek mahkeme heyetine övgüler yağdıran Üzmez, "Mağdure B.Ç., polisteki ifadesinde, benim kendisinin dedesi olduğumu söylemiş. Ancak polisler mağdureyi dövdüğü için ifadesini değiştirmek zorunda kalmış. Sizlere teşekkür borçluyum. Çok güzel bir beraat kararı verdiniz. Bu karar dünya tarihine geçecek bir karar olacaktır. Allah'a şükür ben basit bir insan değilim. Sizi Allah için çok seviyorum. Benim derdim Malatya'ya gidebilmek. Takdir Allah'ın, karar sizindir. Size bir kurşun gelse kendi vücudumu siper ederim " ifadelerini kullandı.

Evli ve 2 çocuk babası olduğunu söyleyen Üzmez, aylık gelirinin 700 TL olduğunu belirterek işinin avukatlık olduğunu bildirdi. ''Üzerinize kayıtlı gayrimenkulünüz var mı?" sorusuna Üzmez, "Allah'a şükür bir şeyler var" cevabını verdi.

Duruşmaya Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu adına avukat Ebru Çeçen Desteci, B.Ç.'nin avukatı Ahmet Dedeler ve barodan tayin edilen Avukat Nevin Canbaz katıldı. Müdahil vekilleri, bozma ilamına uyulmasını istedi. Üzmez'in avukatı Emir Ali Kav ise, bozmayı mahkemenin takdirine bıraktıklarını söyledi.

Bozma ilamına uyulup uyulmayacağı yönünde bir karar verilmesi için, mağdure B.Ç.'nin annesi L.Ç.'nin duruşmaya çağrılması kararlaştırıldı. L.Ç., cep telefonuyla aranarak duruşmaya çağırıldı. Mahkeme, yargılamaya yarım saat ara verirken, dava L.Ç'nin duruşmaya katılmasıyla devam etti. Sanık L.Ç., duruşmaya kocası B.Ç. ile birlikte geldi. Mahkeme, Üzmez'in tahliye talebini reddetti. "Ben şimdi tahliye mi oldum?" diye mahkeme heyetine soran Üzmez, "Bütün doktorlar sağlığımın hayati tehlikede olduğunu söylüyor. Benim tahliye olmam lazım" dedi.

Mahkeme, sanık Üzmez'in akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verdi. Bu arada, yazar Hüseyin Üzmez'in cezaevinde kilo aldığı, sakallarının uzadığı ve yüzündeki lekelerin daha da büyüdüğü görüldü.

İLGİLİ HABERLER