Asayiş
  • 24.7.2009 17:00

HÜSEYİN ÜZMEZ'E REKOR CEZA !..

Bursa'da küçük yaşta çocuğa cinsel istismar ve hürriyeti tahdit suçlarından geçen duruşmada tutuklanan yazar Hüseyin Üzmez karar öncesi son kez hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet Savcısı'nın mütealasında 30 yıla kadar hapsini istediği Üzmez'in tahliye talebi reddedildi.

14 yaşındaki B.Ç'ye cinsel istismar suçundan ikinci defa tutuklanan yazar Hüseyin Üzmez, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkesi'nde bugün bir kez daha hakim karşına çıktı. Mütalaasını mahkemeye sunan savcı, sanık Üzmez'in 30 yıla kadar hapsini talep etti. Savcı, cinsel istismara yardımcı olduğu iddiasıyla yargılanan anne L.Ç'nin ise beraatini talep etti.

Üzmez, savunmasında, "Arap'ın derdi kırmızı pabuç. Beni tahliye edin, suçlu bulursanız daha sonra bin yıl verin. Ben avukatlarımın konuşmasına katılmıyor, kendim savunma yapmak istiyorum. Onların savunmalarını duymuyorum, çünkü kulaklarım işitmiyor. Cezaevinde olduğum için 20 yaşındaki karım 3 kez intihara teşebbüs etti. Çileyi çeken benim. Tutuklu olan benim. Orada yatan benim. Bana, beni tahliye edip etmediğinizi söyleyin. Kız beni dedesi olarak biliyordu. Ben asla öyle bir şey yapmadım" dedi.

Mahkeme, Üzmez'in tahliye talebini reddederken, duruşmayı karar için ileri bir tarihe erteledi.

İLGİLİ HABERLER