Gündem
  • 31.1.2020 23:46

İBB'nin kadınlarından İmamoğlu'nun ahlaksız kadın müdürüne dava

Kadın işçiler hakkında skandal sözler kullanan Yeşim Meltem Şişli hakkında suç duyurusu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) 27 Ocak'ta işten çıkarılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları (İSMEK) bölge sorumlusu 14 kadın İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında kendilerine 7 ay boyunca hakaret ettiği ve mobbing uyguladığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunan kadınlar, Genel Sekreter Yardımcısı Şişli'nin 'Hakaret', 'Görevi kötüye kullanma' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlarından cezalandırılmasını talep etti..

"GEREKLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULDU"
Suç duyurusunun ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklamalarda bulunan grup adına konuşan avukat Ferah Yıldız, "İBB'ye bağlı 20 yöneticiye dair, bölge sorumlusuna dair 27 Ocak'ta işten çıkarılma sebebiyle gerekli yasal yollara başvurulmuş, bugün itibariyle 20 ayrı bölge sorumlusuna 3 ayrı suçtan ve savcılığın resen taktirine bırakarak açacağı diğer suçlardan suç duyurusunda bulunduk. İBB Genel Sekreteri Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin bölge sorumlularını Saraçhane'deki merkez binasına davet ederek, her bir yöneticinin hazır olarak davette bulunmasından sonra kendilerine birebir 'hakaret', 'görevi kötüye kullanma' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlarından bugün itibariyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru yaptık" ifadelerini kullandı.

"ELLERİNİZİ KALDIRIN KAÇ BEKAR VAR DEDİ"
Konuşmasının devamında Sağlam, "Bir ellerinizi kaldırın bakalım, kaç tane bekar var aranızda' dedi. Arkadaşlar el kaldırdılar. Akabinde, 'Ne kadar da çok bekarınız varmış' dedi ve müdür beye döndü, 'Bekarlarla itfaiyecileri buluşturalım, gece düzenleyelim, arkadaşları kaynaştıralım' dedi. Biz tabi utanç duyduk. Cinsiyetimiz adına da utanç duyduk. Arkadaşlarımızla böyle bir şeyle hiçbir zaman ne karşılaştık, ne kendimize yakıştırabiliriz böyle bir şeyi" diye konuştu.

"BÖYLE BİR YÖNETİME ALIŞIK DEĞİLİZ"
Son olarak Sağlam, Genel Sekreter Yardımcısı Şişli'nin kendilerine bu paraya bu iş yapılır mı dediğini belirterek, "Bu parayla otobüse minibüse nasıl biniyorsunuz, siz başörtülülerinizde otobüse minibüse in-bin terlemiyor musunuz, zor olmuyor mu hatta kokuyorsunuz' diyerek bunu bile söyleyebildi. İnanamadık duyduğumuz cümlelere. Bunları birkaç defa tekrar etti. Biz gerekli açıklamaları kendisine yapsak da böyle bir üsluba alışık değiliz, böyle bir yönetim şekline de alışık değiliz. Biz yöneticilerimizden bugüne kadar böyle bir ifade duymadık" dedi..

TAKVİM GAZETESİ

İLGİLİ HABERLER