Asayiş
  • 30.1.2015 14:26

'İçinde cin var' diye kandırıp çırılçıplak soydu

İZMİR'in Bayraklı İlçesi'nde, rüyasında karabasan gördüğünü söyleyen 28 yaşındaki B.S.'yi, "İçinde cin var" diyerek kandırıp, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla hakkında 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan medyum 50 yaşındaki Ş.A., ilk duruşmada tutuklandı.

İddiaya göre Ş.A., genç kadına, "Üç harfliler (cinler) içine girmiş, musallat olmuş, bunu çıkartmam lazım" diyerek, Arapça muska yazdı, bunu bir hafta boynuna takmasını, bir hafta sonra takrar gelmesini söyledi ve 20 lira para aldı. B.S. bir hafta sonra gittiğinde soyunmasını isteyip, yanına uzanan Ş.A.'nın cinsel tacizde bulunduğunu belirterek, geçen yıl polise başvurdu.

İfadesinde, ilkinden bir hafta sonra Ş.A.'nın evine gittiğini söyleyen B.S., "Bir şeyler okudu. Battaniyenin altına girmemi, üzerimdeki elbiseleri çıkartmamı söyledi. Kendisi de gelip, yedi gün boyunca çırılçıplak yanıma uzandı. Eliyle bacaklarımı okşadı. Ardından da cinsel organıma parmağını soktu. Kendi kendine bir şeyler söyleyerek dualar etti. Ardından beni duşa soktu, 10 dakika içeride çırılçıplak beklememi söyledi. Daha sonra da muska yazdı. Bu olay benim psikolojimi buzdu. Korktuğum için de bu durumu kimseye anlatmadım. Kendisi bana telefonunudan, 'Allah'tan korkan biriyim, sana yardım etmek istedim, iyi değilsin, sonra yanına geleceğim' diye mesaj attı. Ben de bana bir şey yapmasından korkarak karokola gidip şikayetçi oldum" diyerek başından geçenleri anlattı.

Olayı soruşturan Cumhuriyet savcısı, sanık Ş.A. hakkında, '677 Sayılı Kanuna aykırılık (nüshacılık- muskacılık), dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık ve vücuda cisim sokulması suretiyle cinsel saldırı' suçlarından 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle ağır ceza mahkemesinde dava açtı. İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, tutuksuz yargılanan Ş.A. ilk kez hakim önüne çıktı Duruşmaya Ş.A.'nın avukatı ve B.S. de katıldı.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Ş.A., soruşturma aşamasında verdiği ifadesinde, resmi olarak medyumluk yaptığını, vergi levhasının bulunduğunu, evine bunun için gelenlerin olduğunu, Arapça muskaları yazıp verdiğini, kimseden zorla para almadığını, kendi gönüllerinden ne geçerse verdiklerini, müştekinin ise evine gelmediğini, kendisine karşı cinsel saldırıda da bulunmadığını öne sürdü. Ş.A. hakim önündeki ifadesinde ise "Ben kimseye muska yazmadım. Mağdure bana geldiğinde, babasıyla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi" dedi. Sanığın bu sözleri karşısında B.S. ağlayarak tepki verdi. Tanıklar da genç kızın başından geçen kötü olayı kendilerine anlattığını belirtti.

Mahkeme Başkanı Hakim Erhan Atlı, dosyada bulunan Arapça yazıların İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı'na gönderilerek, mahiyetinin belirlenmesi için bir akademisyen raporunun düzenlenmesine, mağdure ve tanık anlatımları dikkate alındığında, kuvvetli suç süphesi, sanığa istinat edilen suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumuna göre tutuklanmasına karar verdi.

Hakim Atlı, mağdure için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri ve Adli Tıp Kürsüsü'nden verilecek raporunun beklenmesine, vergi dairesine yazı yazılıp, sanığın kaydının olup olmadığının sorulmasına da karar verip duruşmayı erteledi.
Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
 

İLGİLİ HABERLER