Gündem
  • 29.4.2015 16:12

İhsanoğlu vaadetti, vatandaş ‘Kaynak var mı?’ diye sordu

MHP İstanbul 2. Bölge 1. sıra Milletvekili Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Gaziosmanpaşa’da esnafı ziyaret etti. Ziyaret öncesi Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı’nda partililer kurban keserek İhsanoğlu ve diğer milletvekili adaylarını karşıladı. İhsanoğlu esnafla bir süre sohbet etti.

“3 HİLALLİ BAYRAK ALTINDA BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM”
Türkiye’nin yenilik istediğini belirten Ekmeleddin İhsanoğlu, “Burada sizlerle beraber olmaktan dolayı gurur duyuyorum. 3 hilalli bayrak altında bulunmaktan mutluluk duyuyorum, şeref duyuyorum. MHP ile beraber yürümekten gurur duyuyorum. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür. MHP bu yürüyüşte iktidara yürüyor. İlk defa Türkiye’de millet artık bu kadar süre sonra ‘Yeter söz milletindir’ diyecek. 12 seneden beri yeni Türkiye’yi kuramayanlar yeni Türkiye kurma iddiasındalar. Pek bu yeni Türkiye son 12 senedeki Türkiye’den farkı ne olacak? Tek parti iktidarı mı olacak. Her şey tek elde mi olacak? Yani tek parti iktidarı kurmakla yeni Türkiye mi olur yoksa çok eski Türkiye mi olur? Bunu artık kimse kabul etmiyor” dedi.

Son zamanlarda dolardaki yükseliş ve enflasyonla ilgili Ekmeleddin İhsanoğlu, “Türk parasının değeri azalmaktadır. Enflasyon artmaktadır. İşsizlik artmaktadır. Liranın satın alma gücü azalmaktadır. Esnafın iş hacmi üçte bir kaybetmiştir. Ve burada bu ekonomik kriz tablosu maalesef hükümetin eseridir. Bu hükümetin değişik kanatları arasındaki çatışmanın eseridir” şeklinde konuştu.

Esnaf ziyareti esnasında emekli bir vatandaş MHP’lin emekli vatandaşlar için yaptığı vaatlerle ilgili paranın kaynağını sordu. İhsanoğlu ise kaynağın olduğunu belirterek, “Kaynak var. Bu kaynağı israfa harcayacağımıza senin emekliliğine, maaşına, menfaatine kullanacağız. Siyasi bir tercihtir. Dinimiz de emrediyor. ‘İsraf etmeyim’ diyor” dedi.

İhsanoğlu’nun “Siz israfın ne ölçüde olduğunu görüyor musunuz” diye sorması üzerine emekli bir vatandaş “Hayır ben israf olduğuna inanmıyorum” şeklinde cevap verdi. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun da “peki’ diyerek ayrıldığı görüldü.

İLYAS KAÇAR 

İLGİLİ HABERLER