Asayiş
  • 29.4.2016 10:48

İki çocuk annesi kadını yakan iddia

Adana'da iki çocuk annesi kadın, bir otelin barını 10 bin lira karşılığında kundaklattığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Olay, 21 Nisan Perşembe günü gece saat 22.00 sıralarında Seyhan İlçesi, Reşatbey Mahallesi'nde meydana geldi. Bir otelin barında yangın çıkınca, çalışanlar itfaiyeekiplerine haber verdi. Ekipler olay yerine gelerek yangını kısa sürede söndürdü. İtfaiye ekipleri yaptığı incelemede yangının benzin dökülerek çıkarıldığını belirledi.

Olayın kundaklama olduğunun belirlenmesi üzerine polis yaptığı incelemede, kundaklamayı Meftun A. (31) ile Mustafa Y.'nin (21) gerçekleştirdiğini tespit etti. 
Polis evlerine baskın düzenlediği iki zanlıyı da gözaltına aldı.

Zanlılardan Meftun A.'nın sorgusunda Seren A. (44) isimli bir kadının kendisine barı kundaklama karşılığında 10 bin lira vereceğini söylediğini belirterek, "Ben de kabul ettim, arkadaşım Mustafa'yı bulup ona 5 liraya benzin aldırıp daha sonra bara gittik. Arkadaşımla bara benzin döküp yaktı. Sonra da kaçtık. Seren bize olaydan önce 5 bin lira para verdi. Ben de Mustafa'ya bin 500 lira para verdim" dediği öğrenildi.

Mustafa Y.'nin ise Seren'i tanımadığını, arkadaşıyla bir yere gittiklerini, orada ne olduğunu hatırlamadığını, alkollü olduğunu söylediği öğrenildi.

Gözaltına alınan Seren A. ise suçlamaları kabul etmeyerek zanlıları tanımadığını söyledi.

Zanlılardan Seren A. kundaklamayı azmettirme, diğer iki zanlı ise kundaklama suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

İLGİLİ HABERLER