Asayiş
  • 13.5.2022 14:34

İkizlere hamile kadının korkunç ölümü! Kocası tutuklandı

Denizli Buldan ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi olan ve karnındaki ikiz bebeklere 5 aylık hamile Hatice Çaltı, evinin banyosunda ölü bulundu. İlk başta kalp krizi geçirdiği iddia edilen ancak yapılan ön otopside boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler tespit edilmesinin kadının şüpheli ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan kocası savcının itirazı sonucu yeniden gözaltına alındı.

Denizli'nin Buldan ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de yaşayan iki çocuk annesi olan ve ikiz bebeklere 5 aylık hamile Hatice Çaltı'dan (43) uzun süre haber alamayan yakınları, kadının erken doğum yapabileceğini düşünerek durumu hemen polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleriyle birlikte eve gelip odaları kontrol eden polis ekipleri, Çaltı'yı banyonun küvetinde hareketsiz şekilde buldu. Başından yaralı olan Çaltı'nın öldüğü belirlendi. İlk belirlemelere göre 5 aylık ikiz bebeklere hamile olan 2 çocuk annesinin kalp krizi sonucu ölmüş olabileceği değerlendirilirken, Çaltı'nın vücudunda kesici ve delici alet yarası tespit edilmedi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Çaltı'nın cenazesi otopsi için Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi morguna kaldırıldı.

Genç kadının bu sabah saatlerinde Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morgunda ön otopsisi tamamlanınca korkunç bir detay da ortaya çıktı. Çaltı'nın boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler tespit edildi.Ayrıca Hatice Çaltı'nın tırnaklarında deri dokuları bulundu ve adli tıp incelemesine gönderildi. Yapılan ön otopsinin ardından genç kadının öldürülmüş olabileceği kesinlik kazanırken; şüpheli olarak Çaltı'nın 46 yaşındaki eşi Ramazan Ç. gözaltına alındı. Sürekli çelişkili ifadeler veren ve kollarında tırnak izleri tespit edilen Ramazan Ç., sonunda tutuklandı.
 

Denizli’de evinin banyosundaki küvetin içerisinde ölü halde bulunan ve 5 aylık ikizlere hamile olan kadının kocası tutuklandı. Cani adam 2 çocuk annesi ve 5 aylık ikizlere hamile karısını öldürdükten sonra hırsızlık süsü vermeye çalışmış.Savcılığın ve olay yeri ekiplerinin incelemesi sonrası 5 aylık ikizlere hamile Çaltı'nın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırılmıştı. Talihsiz kadının kalp krizi geçirdiği için hayatını kaybettiği iddia edilmişti.

İKİNCİ GÖZALTIDA TUTUKLANDI

İkizlere hamile Hatice Çaltı'ya yapılan ön otopside ise hamile kadının boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler olduğu tespit edildi. Ayrıca Hatice Çaltı'nın tırnaklarında deri dokuları bulundu ve adli tıp incelemesine gönderildi. Yapılan ön otopsi sonucu ile 5 aylık ikizlere hamile kadının öldürülmüş olabileceği kesinlik kazandı. Bunun üzerine Buldan Cumhuriyet Savcısı karara itiraz etti. Serbest bırakılan koca Ramazan Çaltı yeniden gözaltına alındı.

HIRSIZLIK SÜSÜ VERMEYE ÇALIŞMIŞ

Savcılığın itirazı üzerine gözaltına alınan koca Ramazan Çaltık tutuklandı. Eşinin ölümünde ise hırsızlık süsü vermeye çalıştığı ve banyodaki musluğu açık bıraktığı ortaya çıktı.

 

İLGİLİ HABERLER