Asayiş
  • 31.10.2012 17:14

İlçe sağlık müdürüne sopalı saldırı!..

İstanbul'da görev yapan sağlık müdürü ve beraberindekiler 6 kişinin sopalı saldırısına uğradı.

İSTANBUL Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Molla ve 2 sağlık çalışanının 6 kişinin saldırısına uğradığı belirtildi. Açıklamada 3 sağlık çalışanının sopa darbeleriyle hafif şekilde yaralandığı ifade edildi.

Yazılı açıklamada şöyle denildi :

"Olay saat 08.30'da, Habibler Mahallesi'nde bulunan İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde meydana geldi. Kimliği belirsiz kişiler, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Molla'ya makamında saldırdı. Nedeni henüz belli olmayan saldırıya müdahale eden sağlık çalışanları da saldırganların hedefi oldu. Saldırıda Ahmet Molla ve 2 sağlık çalışanı sopa darbeleriyle hafif yaralandı. Saldırı sonrası özel bir hastanede tedavi altına alınan sağlık çalışanlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Saldırıyı polise bildiren ve saldırganlardan şikayetçi olan Dr. Ahmet Molla, savcılığa da suç duyurusunda bulunacağını bildirdi."

Saldırının nedenini bilmediğini belirten Molla, saldırıyla ilgili şunları anlattı:

“Dün sağlık güvencesi olmayan bir kişi müdürlüğümüze gelerek bilgi aldı. Biz de vatandaşa sağlık güvencesi hakkında gereken bilgiyi verdik. Bu sabah işe gelirken, dün gelen kişi ile birlikte 5 kişinin daha müdürlük binası önünde beklediğini gördüm. Ben odama geçtikten sonra hepsi birden odama geldi. Bir şey söylemeden ve konuşmama fırsat dahi vermeden masanın etrafını sararak, bana saldırdılar. Yüzüme ve vücudumun çeşitli yerlerine darbeler aldım. Saldırıyı fark eden çalışanlar olaya müdahale etti. O sırada saldırganlar da kaçmaya çalıştı. Ama elinde sopa olan saldırganlardan biri, bir arkadaşımızın başına vurarak onu yaraladı. Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü olarak benim hiç kimseyle bir husumetim yok. Açıkçası saldırganlar neden saldırdı, onu da bilmiyorum."

 

DHA
 

İLGİLİ HABERLER