Gündem
  • 10.4.2021 07:06

İletişim Başkanlığı Yunanistan'ın PKK'ya desteklerini anlatan video paylaştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan'ın PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yataklık yaptığını, gerçek mültecilerin Ege'de ölüme terk etildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından, Yunanistan'ın PKK'ya verdiği desteğe ilişkin İngilizce paylaşımda bulundu.

"YUNANİSTAN, TERÖR ÖRGÜTLERİNE YATAKLIK YAPIYOR"

Türkiye'nin terör örgütleri, DEAŞ, FETÖ ve PKK'ya yönelik mücadelesini anlatan 3 dakikalık bir video da paylaşan Altun, "Yunanistan, PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yataklık yapıyor. Gerçek mülteciler Ege’de ölüme terk edilirken, AB sınırları içerisindeki bir sözde mülteci kampında yuvalanan teröristler, NATO üyesi Türkiye’ye yönelik intihar saldırıları ve terör eylemleri planlıyor. Yunanistan’ın dokunulmazlığının sona erme zamanı gelmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #1

 

YUNANİSTAN'IN TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERDİĞİ DESTEĞİ ANLATAN VİDEO

Paylaşılan videoda ise Türkiye'nin terörle kararlı mücadelesine karşın, bazı yabancı ülkelerin bu gruplara yardım ettiğinin altı çizildi.

Yunanistan'ın hem PKK hem de FETÖ için bir sığınak haline geldiği belirtilen videoda, terör elebaşı Abdullah Öcalan'ın 1999'da Atina'ya gittiği ve Güney Kıbrıs Rum pasaportu kullandığı belirtildi.

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #2

 

Öcalan'ın Yunanistan Büyükelçisinin konutundan Nairobi Havalimanı'na nakledilirken yakalandığı hatırlatılan videoda, Öcalan'ın yargılanması sırasında ise Yunanistan'ın yıllarca PKK'yı nasıl desteklediğini itiraf ettiği belirtildi.

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #3

 

Öcalan'ın PKK'lı militanların Lavrio kampında silah eğitimi aldığını söylediği vurgulanan videoda, söz konusu kampın hala faal olduğunun da altı çizildi.

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #4

 

KAÇAN FETÖ'CÜLERİ İADE ETMEDİLER

Yunanistan'ın ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ mensuplarına da açıkça destekte bulunduğu, bu ülkeye kaçan darbecilerin iade edilmek yerine, ülkede rahatça dolaştıkları aktarıldı.

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #5

 

Videoda, Ankara'nın terör örgütlerine karşı komşusu Yunanistan başta olmak üzere, NATO müttefiki olan ülkeleri Türkiye'nin her türlü mücadelesine destek olmaya çağırdığı da ifade ediliyor.

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #6

 

 

İletişim Başkanı Altun dan, Yunanistan ın terör örgütlerine desteklerini anlatan video #7

 

İlginizi Çekebilir

İLGİLİ HABERLER