Sağlık
  • 28.6.2021 20:00

İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayıları ile vaka sayısının en çok azaldığı illeri açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası ile vaka sayısı en çok azalan illeri Twitter'dan paylaştı.

Bakan Koca'nın yaptığı paylaşımda, 19-25 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıklandı.

3 BÜYÜKŞEHİRDE SON DURUM

İllere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 54,30, Ankara'da 83,64, İzmir'de 27,40 oldu.

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre her 100 bin kişide en az koronavirüs vakası Osmaniye, Adıyaman, Hatay, Adana ve Edirne'de görüldü.

EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre Ağrı, Eskişehir, Kütahya, Bitlis ve Rize 100 bin kişide en çok koronavirüs vakası görülen iller oldu.

BAKAN KOCA: AŞIMIZI YAPTIRALIM

Bakan Koca, vaka haritası ile birlikte yaptığı paylaşımda "İnsidans haritamızın güncel şekli, illerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteriyor. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım." dedi.

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı  #1

 

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Bakan Koca, vaka sayısının en çok azaldığı iller grafiğini de paylaştı. Buna göre, son bir haftada vaka sayısı en çok azalan iller; Bolu, Kastamonu, Muş, Yozgat ve Tokat oldu.

 

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı  #2

 


 

İLGİLİ HABERLER