Gündem
  • 13.1.2020 23:32

İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında ipler geriliyor! O 7 isim belli oldu

İBB'nin tartışmalı Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP İstanbul İl Başkanlığı için Canan Kaftancıoğlu'nu desteklemediği yönündeki iddialar gün geçtikçe büyüyor. Yaklaşan kongrede, Kaftancıoğlu'na rakip olması beklenen 7 isim ortaya çıktı.

CHP Kurultayı'na ilişkin dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Skandal çıkış ve paylaşımlarıyla sürekli gündeme gelen CHP İstanbul İl BaşkanI Canan Kaftancıoğlu'na rakip olması beklenen 7 isim belli oldu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı yarışı hızlanıyor. Seçim 15 Şubat'ta yapılacak.

Egemedyası'nda yer alan habere göre; Kulislerde İl Başkan Adaylığı için mevcut başkan Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra Cemal Canpolat, Eren Erdem, Selçuk Sarıyar, Necdet Saraç, Gülay Yedekçi, Çetin Soysal ve Mehmet Ali Özkan'ın ismi geçiyor.

Canan Kaftancıoğlu’na kötü haber! O isim adaylığını koyuyor

Bir isim çekilecek

Ancak Özkan'ın bir süre önce İBB'de göreve başlaması ile birlikte yarıştan çekildiği belirtiliyor.

Öte yandan, Beşiktaş Belediyesi'nde görev yapan Selçuk Sarıyar'ın ise il Başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu ile iki kez görüştüğü öğrenildi.

CHP sessiz

Geride bıraktığımız hafta ise Gazeteci Necdet Saraç, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek görev talep etti. Saraç, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından, bunu fotoğraflı bir paylaşımla da duyurdu.

Ankara kulislerinde ismi aday olarak dile getirilen diğer CHP'liler ise henüz net bir açıklama yapmadı.

KAYNAK : YENİ AKİT

İLGİLİ HABERLER