Gündem
  • 22.10.2019 15:05

İmamoğlu, İstanbul'un en değerli arazisini satışa çıkarıyor!..

Seçildiği günden bu yana "israf" edebiyatı yapan şov adamı CHP'li Ekrem İmamoğlu, İBB'nin en değerli arazisini yarın satışa çıkaracak.

Sözde tasarruf diye sağlık araçlarını dahi Yenikapı’ya dizen Ekrem İmamoğlu, belediyenin en değerli arazilerini satışa çıkardı. İBB’nin en değerli arazisi yarın 144 milyon liraya ihaleye çıkıyor.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin mali tablosunu düzeltmek için ilginç bir hamleye imza attı. İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elindeki en değerli arazilerden Beşiktaş Dikilitaş Mahallesi'ndeki 5 bin 763 metre kare araziyi satışa çıkardı.

İBB Encümen Müdürlüğü tarafından satılması kararlaştırılan ve İstanbul'un en değerli yerlerinden biri olan arazi, yarın Saraçhane'deki belediye binasında ihaleye çıkarılacak.

Dikilitaş'ta 25 ada, 77 parseldeki arazi, 144 milyon 205 bin muhammen bedelle ihale edilecek. Geçici teminat olarak 4 milyon 326 istenen arazi, ticaret ve konut alanı imarlı. Halen boş ve ağaçlık olan arazi, Yeşilçimen Caddesi üzerinde yer alıyor ve Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yan tarafında bulunuyor.

Kaynak: Sabah

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER