Gündem
  • 18.11.2019 20:27

İmamoğlu'ndan "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" sorusuna ilginç cevap!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ayşe Arman'ın sorularını cevapladı. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" sorusuna kapıyı kapatmadan cevap verdi.

"Yarını, bilse bile, Allah bilir"

İmamoğlu, Arman'ın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız" soruna "Belli bir konum içindeyken, farklı bir makama oynamak, o makam için kendinize bir yol haritası oluşturmak, toplumsal görev üstlenenler için stratejik hata. Beni insanlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na uygun gördüler. Organik bir şekilde seçildim ve kabul gördüm. O yüzden şu an için için tek idealim, işimi yapmak. Ben dedim ki, "İstanbul'un gelmiş geçmiş, en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum." Şimdi ise diyorum ki ,"Dünyanın gelmiş geçmiş en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum!" Anlayacağınız tek konsantrasyonum bu. Onun dışında, şunu söyleyebilirim: Yarını, bilse bile, Allah bilir. Başka ne diyeyim?" sözleriyle cevap verdi.

İLGİLİ HABERLER