Gündem
  • 16.10.2019 10:35

İmamoğlu'ndan tepki çekecek Kanal İstanbul açıklaması

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine takoz olacaklarının sinyalini bir kez daha verdi. İmamoğlu, "Benim Kanal İstanbul'la ilgili fikrim net. Olumlu bir fikrim yok. Bunu biz bütün İstanbul'la da paylaşmayı düşünüyoruz" dedi.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediye ziyaretlerini sürdürüyor. Şimdiye kadar 5 ilçe belediyesini ziyaret eden İmamoğlu, dün de Avcılar Belediyesi'ndeydi.

Kanal İstanbul hakkında olumlu düşünmüyor

İmamoğlu ve Hançerli daha sonra Avcılar sahiline geçerek inceleme gezilerini sürdürdü. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Kanal İstanbul ile ilgili düşüncelerini şu şöyle ifade etti:

"Ben Küçükçekmece Gölü'nün ve İstanbul'un birçok kimlikli alanının, tarihi süreçte kendini bulmuş coğrafyasının, mümkün olduğu kadar bozulmamasından yana bir kişiyim. Bu bakımdan daha önce de söyledim. Benim Kanal İstanbul'la ilgili fikrim net. Olumlu bir fikrim yok. Bunu biz bütün İstanbul'la da paylaşmayı düşünüyoruz. Dolayısıyla ben oradaki tarihi kalıntıyı önemsiyorum. Yerinde de göreceğim. Bütün Türkiye'nin, Dünyanın görmesini isteriz. Bu coğrafyalara baktığınızda Allah'ın lütfu, dünya güzeli. Böyle güzelliği geleceğe nasıl taşırız endişesiyle hareket edersek İstanbul'a layık yöneticiler oluruz. Baktığımız pencere bu. Bu ön fikirle, hocamızla da gezince görüşlerimizi paylaşırız."

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Kanal İstanbul out kanal Suriye in oldu; BOP Eş başkanı itiraf etti Ortadoğu ve Kuzey Afrika hattındaki revizyon çalışması devam ediyor AB den gelen parayı yemek için bu bölgede inşaat yapmak için proje bile hazırlamış; 15 temmuz şehitleri için parayı yedi hesabını veremiyor sıra AB ülkelerini keklemeye gelmiş.

  • - TAKOZ CHP

    Zihniyeti bozuklar

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER