Gündem
  • 28.1.2022 15:47

İmamoğlu'nun karla mücadele sözleri Yandaş İsmail küçükkaya'nın ağzını açıkta bıraktı

İmamoğlu'ndan balıkçı açıklaması: İstanbul'da karla mücadeleyi en iyi biz verdik

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, kar kaosunda yaşanlara dair açıklamalarda bulundu.Karla mücadelede sınıfta kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, kendini aklamak için FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu "Çalar Saat" adlı programa konuk oldu.

"Karla en muhteşem mücadeleyi ben verdim" diyen, açıklamalarıyla rahmetli Kadir Topbaş'ı bile hedef alan İmamoğlu, restoranda İngiliz büyükelçiyle sürdüğü balık sefasına dair de konuştu.

İşte İmamoğlu'nun açıklamalardan satır başları:

"- Ben liderlik yapıyorum ama belediyeyi 650 yönetici ile yönetiyoruz.

- İstanbul son 20 yılda 8 saatte bu kadar yoğun bir kar görmedi.

- D100 karayolu bizim sorumluluğumuzda. Akşam 8'de başlayan sıkışmayı gece 3'te açtık. Ancak Basın Ekspres ve TEM Otoyolu tıkandı, ertesi gün ancak açıldı. Karayolları ve özel yolun işletmecisi yetersiz kaldı.

"KARLA EN BÜYÜK MÜCADELEYİ BİZ VERDİK"

- İki bakan İstanbul'a neden geldi? İstanbul'da karla mücadeleyi en büyük şekilde biz veriyorduk.

İMAMOĞLU'NA GÖRE O KADAR DA SIKINTI YAŞANMAMIŞ 

- Büyük oranda vatandaş evine erişti. Geçmiş senelerdeki kadar mağduriyet yaşanmadı.

- Bizim de hatamız var, olmaz olur mu; hepimiz insanız.

TOPBAŞ'I BİLE HEDEF ALDI

- Ben Beylikdüzü belediye başkanıyken, Kadir Topbaş devrinde 2 dönem bize tuz bile verilmedi.

YEMEK TARTIŞMALARI

- İBB Başkanı olmak dünyanın ilgisini çeker. 2,5 yılda 70'e yakın konsolos, 50 civarında büyükelçi ile görüştük. Böyle bir ortamda İngiliz büyükelçisi Aralık başında bizi ziyarete geldi. Görüşmeyi de o gün yapalım diye kararlaştırdık. Hatta balıkçıyı da Aralık'ta belirledik. Rezervasyon da görüşmeden 25 gün öncesinden yapıldı.

- O kar yağışına rağmen Sayın büyükelçi ve eşi İstanbul'a gelmişti. Yemeği ertelemek aklımdan geçti ama çok insani düşündüm. Ben AKOM'dan ayrılıp geçtim yemeğe. Saat 8 gibi restorandan ayrıldım. Yemekten çıkıp AKOM'a geçerken karın yoğunlaştığının haberini aldık.

KÜÇÜKKAYA ANİDEN ARAYA GİRDİ

İmamoğlu'nun İngiliz büyükelçi ile yediği yemeğe dair konuştuğu sırada araya giren İsmail Küçükkaya, bir anda Türkiye ile İngiltere arasındaki iyi ilişkilere dair bilgi vererek, İBB Başkanı'nın görüşmesini şirin göstermeye kalktı.

 Öyle zor durumdasınız ki. Sayın büyükelçinin bizden erken geldiği haberini aldık. Bu iki ülke arasında saygın bir buluşmanın bu şekilde deşifre olduktan sonra beni ilk arayan Murat Ağırel'e 'bu buluşma doğru' dedim. Siz arasanız aynı şeyi söylerdim.

- İşin siyasi tarafı umrumda değil, beni zayıflatmaz güçlendirir.

- Büyükelçinin bilgisi olmadan açıklama doğru değil diye düşündüm, hassas bir durum.

BALIKÇIYA GİDERKEN ÇEKİLEN MOBESE GÖRÜNTÜLERİ

- Mobese meselesi herkesin güvenliği meselesidir. Yayınlanan görüntüler için savcılığa başvurdum."

"ENGELLENİYORUM" DEMEYE DEVAM ETTİ

Merkezi yönetim tarafından engellendiğini iddia etmeye devam eden ve bu yüzden yeni otobüs alamadıklarını söyleyen İBB Başkanı, göreve geldiğinde Avrupa'nın en genç otobüs filosuna sahip olduğunu unutmuşa benziyor.

İLGİLİ HABERLER