Gündem
  • 30.1.2020 09:49

İmamoğlu'nun skandal konuşmasını Barış Yarkadaş açıkladı!

Elazığ depremi nedeniyle bölgeye gittiğini iddia eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önce Tunceli’de ardından Erzurum’da kayak merkezinde görüntülenmesi büyük tepkilere neden oldu. Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, İmamoğlu'nun yeni savunmasını canlı yayında açıklarken İBB Başkanını eleştirdi.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun depremin ardından tatile gitmesine ilişkin yapılan eleştirilere verdiği yanıtı canlı yayında açıkladı.

Barış Yarkadaş, "41 kişinin hayatını kaybettiği bir ortamda Ekrem İmamoğlu'nun tatile gitmesi o fotoğrafları vermesi yanlış oldu. Tatilini eleştirecek halimiz yok. Tabiki herkes eşiyle çocuğuyla tatile gidebilir ama bu tatilin zamanlaması yanlış oldu." dedi.

"Toplum benim tarzıma alışacak"

Ekrem İmamoğlu'nun yakın çevresine bu tatili sordum diyen Barış Yarkadaş "Yakın bir çalışma arkadaşı İmamoğlu için 'Benim tarzım bu. Toplum da buna alışacak. Ben alışılageldik bir siyasetçi değilim." dediğini aktardı.

Barış Yarkadaş açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Şimdi bu açıklama bir siyasetci için talihsiz bir açıklama. 41 kişinin öldüğü bir depremin ardından toplum bana alışacak demesi kabul edilebilir bir değerlendirme değil. Ben İmamoğlu'na destek veren, oy veren ve seçildiği partide siyaset yapan eski bir milletvekiliyim. Bizi biz yapan eğriye eğri dememizdir.

İLGİLİ HABERLER