Ekonomi
  • 29.11.2011 13:15

İMKB'DE ARACI KURULUŞLAR ADAYLARINI BELİRLEDİ

İSTANBUL  - Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) Başkanı Attila Köksal, konuya ilişkin olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektör temsilcileri olarak Genel Kurul öncesi bir toplantı yaptıklarını belirterek, Genel Kurul sırasında bir karmaşa olmaması için önceden yöntem belirlemeye çalıştıklarını, sektördeki adayları tespit ettiklerini anlattı.
Sektör temsilcileri arasından herkesin hakkını koruyacak adil bir belirleme yapmaya çalıştıklarını ifade eden Köksal, İş Yatırım Genel Müdürü İlhami Koç, Piramit Menkul Genel Müdürü Mehmet Osmanoğlu ve Başkent Menkul Murahhas Azası ve Yönetim Kurulu Üyesi Cavidan Konuralp'i aday olarak belirlediklerini, bugünkü Genel Kurul'da bu isimlerin sektör adayları olarak ortaya çıkacaklarını bildirdi.
Köksal, bu isimler dışında başka isimlerin de olabileceğini söyledi.
Bugün gerçekleştirilecek Genel Kurul'un önemine dikkati çeken Köksal, ''Aracı kurumlar İMKB'de azınlık duruma düşüyorlar. Ama biz bunu pozitif bir gelişme olarak algılıyoruz'' dedi.
Resmi Gazete'de yer alan değişiklik uyarınca Yönetim Kurulu üye sayısı artan Borsa'da, bugün yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'un gündeminde bütçe konusunun yanı sıra 3 yeni üyenin seçimi de bulunuyor. Üyeler, Olağanüstü Genel Kurul'da, Yönetim Kurulu'nda görev alacak aracı kuruluş temsilcilerini belirleyecek.

İLGİLİ HABERLER