Ekonomi
  • 6.4.2020 09:44

İnternette koronavirüslü satış furyası

Kriz fırsatçıları koronavirüsü de es geçmeyerek ölümcül salgını emellerine alet ettiler. Ürünlerini öne çıkarmak, satışlarını artırmak isteyen fırsatçılar konut, otomobil, mobil telefon, tablet ve hayvan satışlarında ‘Corona’ veya ‘Covid-19’ ifadelerini kullanarak insanların zaaflarından faydalanmayı umuyor.

İnternet ortamında Corona virüsünü (Covid-19) alet ederek konut, otomobil, mobil telefon, tablet ve hayvan satışı yapmaya çalışan şahısların sayısı artıyor. Online satış platformlarında yayınladıkları ilanların dikkat çekmesi için ‘Corona’ veya ‘Covid-19’ ifadelerini kullanan bu şahısların telefonları susmuyor.

İnternette coronalı satış furyası

Ellerinde bulunan daireleri satmak için ‘Corona Kampanyası’, ‘Covid-19 İndirimi’ ve ‘Virüse Karşı Korunaklı Ev’ başlıklı ilanlar veren çok sayıda konut yatırımcısı ile emlakçı var. Ayrıca otomobillerinin güvenli olduğunu savunarak, ‘Corona Fiyatına Araba’, ‘Virüssüz Tertemiz’ ve ‘Corona Değil Corolla’ yazılı ilanlarla müşteri arayan sürücüler ile galericiler söz konusu.

Sanal alemde akıllı telefonlarının ve tabletlerini “Virüse karşı korunaklı, hijyenik” diyerek pazarlayanlara da, ‘Corona’ya İnat Kampanyalı’ iddiasıyla kuzusunu 500 liraya satma gayretine girenlere rastlamak da mümkün.

 Akit  Ekonomi

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER