Gündem
  • 30.9.2011 00:10

İRAN 180 TERÖRİSTİ TEMİZLEDİ!..

PKK'nın İran kolu PJAK'ın kampına bayrak çeken İranlı askerler, temizlik harekatını sürdürüyor.İran şu ana kadar 180 teröristi öldürdüğünü 300'ünü de yaralı olarak ele geçirdiğini resmen açıkladı.

 İran'ın, terör örgütü PJAK'a yönelik operasyonlarında şu ana kadar 180 teröristin etkisiz hale getirildiği, 300 kadarının da yaralandığı bildirildi.
Devlet televizyonunun haberine göre, Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutan Vekili Tuğgeneral Abdullah Iraki, Temmuz ayında başlayan operasyonlar sonucu şu ana kadar 180'den fazla PJAK'lı teröristin öldürüldüğünü söyledi.
Çatışmalarda 300'den çok teröristin de yaralandığının belirlendiğini kaydeden Tuğgeneral Iraki, teröristlerin ağır bir yenilgi alarak İran topraklarını terk ettiklerini belirtti.
Teröristlerin sınırdan bir kilometre öteye çekilme ve saldırıda bulunmama da dahil İran'ın tüm şartlarını kabul ettiğini belirten Iraki, bölgenin tamamının teröristlerden temizlendiğini bildirdi.
Tuğgeneral Iraki, teröristlerin dış güçlerce eğitilip silahla donatıldığını da ifade etti.
İran Devrim Muhafızları, ülkenin kuzeybatı sınırı bölgesinde 16 Temmuz'da teröristlere yönelik operasyon başlatmıştı. Ramazan süresince ara verilen operasyonlar bayramın ardından yeniden başlamıştı.(A.A)

İLGİLİ HABERLER