Dünya
  • 12.9.2020 14:54

İran dünya şampiyonu güreşçiyi astı, ortalık karıştı

Dünya ayağa kalktı: Şampiyon güreşçi Navid Afkari idam edildi!

Uluslararası ajansların son dakika olarak geçtiği bilgiye göre İranlı şampiyon güreşçi Navid Afkari idam edildi. Dışa kapalı bir toplum olan İran'ın yurt dışına çıkan sporcuları arasında yer alan Afkari'nin bu sabaha karşı idam edildiği açıklandı. Tüm dünyanın tepkisini çeken bu haber sonrası akıllara ABD Başkanı Trump'ın çağrısı geldi. Trump, ünlü güreşçinin idam edilmemesi için çağrı yapmıştı.

Navid Afkari

İran'da idam cezası hala devam ediyor. Fars eyaletindeki protestolar sırasında belediye çalışanı bir kişiyi öldürdüğü iddia edilen Navid Afkari'nin idam haberi tüm dünyada tepkiyle karşılandı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Navid Afkari'nin idam edilmemesi gerektiğini vurgulamıştı. Son dakika haberini ise bu sabah İran Devlet Televizyonu verdi.

Navid Afkari

İran devlet televizyonu, güreşçi Navid Afkari'nin bu sabah idam edildiğini duyurdu. Fars eyaletinde bir belediye çalışanını benzin zammı protestoları sırasında bıçaklayarak öldürme suçundan yargılanan Afkari'nin bu sabah idam edildiği açıklandı.

Navid Afkari

İranlı güreşçi Afkari'nin idam edileceği haberi daha önce sosyal medyada geniş yer bulmuş ve ABD Başkanı Donald Trump, İranlı güreşçiyi idam etmeyin çağrısı yapmıştı.

Trump resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İran'ın muhteşem ve ünlü güreş starı 27 yaşındaki Afkari'yi idam edeceğini duyuyoruz. Afkari'nin tek eylemi sokaklardaki hükümet karşıtı protestolara katılmak" ifadesine yer vermişti.

İLGİLİ HABERLER