Gündem
  • 6.7.2020 12:30

İran yeraltına füze şehirleri kurdu

İranlı komutan Tangsiri: Yeraltına füze şehirleri kurduk, her yerde onların kabusu olacağız.

Inside Iran's underground Bond villain bunker 'Missile City' where ...

14 Ekim 2015 tarihinde İran İslam Cumhuriyeti Haber Ağı'nda (IRINN) yayınlanan görüntülerden alınan bir görüntü yakalamasının, İran'da bilinmeyen bir yerde bir yeraltı tünelinde füze rampaları olduğu bildiriliyor.  AFP Fotoğraf / IRINN

Tansiyonun bir an bile düşmediği bölgede, gerilimi daha da artıracak açıklama İran'dan geldi. İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Tangsiri, ülkenin güneyinde yer alan sahil şeridinde yeraltı füze şehirleri inşa ettiklerini söyledi. Düşmanlarının bu şehirlerin nerede olduğunu bilmediğini söyleyen Tangsiri, "Basra Körfezi'nden Umman Denizi'ne kadar her yerde varız ve onların kabusu olacağız" diye konuştu.

Inside Iran's underground 'missile cities' bristling with rockets ...

İran, Körfez'de kıyı şeridi boyunca yeraltında füze şehirleri oluşturduklarını açıkladı.

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Reza Tangsiri, "Kendi sahil şeridimizi ve adalarımızı korumakla sorumluyuz” ifadelerini kullandı.

NTV'de yer alan habere göre, İran’nın güneyinde yer alan sahil şeridinde yeraltı füze şehirleri inşa ettiklerini belirten Tangsiri, “Düşmanlarımız tam olarak nerelerde olduklarını bilmiyorlar. Şunu bilsinler, biz Basra Körfezi'nden Umman Denizi'ne kadar her yerde varız ve onların kabusu olacağız” dedi.

 
Iranian clerics stand near surface to surface missile which is ...

İLGİLİ HABERLER