Spor
  • 10.9.2019 22:10

İranlı futbol taraftarı 'Mavi Kız' hayatını kaybetti

İran'da erkek kılığına girerek futbol maçına gittiği için yargılanan ve geçtiğimiz hafta kendini ateşe veren 'Mavi Kız' lakaplı Seher Khodayari, hayatını kaybetti.

İran'da erkek kılığına girerek futbol stadyumuna girdiği için yargılanan 'Mavi Kız' lakaplı Seher Khodayari, geçtiğimiz hafta ertelenen duruşması sonrasında kendini ateşe vermişti. Khodayari, bugün hayatını kaybetti.
Tuttuğu takım İstiklali'nin renklerine vurgu yapan 'Mavi Kız' etiketiyle paylaştığı hikayelerle dünya çapındaki çok sayıda İranlı tarafından beğenilerek takip edilen Seher, mart ayında bir futbol maçı için stadyuma girmeye çalıştığı için gözaltına alınmıştı. Üç gün gözaltında tutulan Seher, kefalet ile serbest bırakılmış ve 6 ay mahkeme gününü beklemişti.

Mahkemeye giden Seher Khodayari, davanın, yargıcın acil bir işi yüzünden ertelendiğini öğrendi. Daha sonra İranlı kadın taraftar, çıkışta mahkeme binasının önünde kendini ateşe verdi. Seher'in mahkum olması durumunda 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini duymuş olabileceği rapor edildi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER