Asayiş
  • 25.5.2013 16:40

İş adamının oğlu böyle kaçırıldı

Bursa’da, bir benzin istasyonu sahibinin oğlunu fidye için kaçıran kar maskeli ve silahlı zanlılar, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Depoya silah zoruyla kilitlenen pompacılar, ne olduğunu anlayamadı. Zanlılar daha sonra işadamının oğluna yöneldi. Silah doğrultularak otomobiline bindirilen Uğur Ekin benzin istasyonundan kaçırıldı. Üçüncü zanlının ise arkadan bu kişileri başka bir araçla takip ettiği belirlendi. Çok geçmeden zanlılar, Uğur Ekin’in otomobilini terk ederek kendi araçlarıyla gözden kayboldu.

Olay ise işadamı İzzet Ekin’in aranmasıyla ortaya çıktı. Önce Uğur Ekin’in cep telefonundan, daha sonra ankesörlü telefondan aranan İzzet Ekin, "Parayı ayarlayacağım" diyerek zanlıları oyaladı. Bu arada jandarma ekipleri ise operasyona start verdi. Kentin tüm giriş çıkışları kontrol altına alınırken, Ankara’dan da özel donanımlı 20 kişilik Jandarma Özel Asayiş Timi Bursa’ya gönderildi.

Zanlılar, akşam saatlerinde Uğur Ekin’i Gemlik merkezdeki bir eve getirdi. Burada plastik kelepçe ile bağlanan Uğur Ekin, zanlılar gece uyuduğu esnada kelepçesini çözdü. Elektrik direğine tutunan Uğur Ekin, bölgedeki vatandaşlardan yardım istedi. Jandarma timlerinin ihbar üzerine belirtilen adrese yaptığı operasyonda H.C. (37) ile İ.K. (39) gözaltına alındı. Aranan üçüncü kişi olan E.N (34) ise polis ve jandarmanın ortak operasyonu ile Nilüfer ilçesinde kıskıvrak yakalandı. Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığındaki sorguları süren zanlıların yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

"Allah devletimize zeval vermesin"

Oğluna kavuşan baba İzzet Ekin, yaşadığı korku ve panik dolu anları anlattı. Güvenlik güçlerinin çok duyarlı ve başarılı olduğuna bir kez daha inandığını anlatan İzzet Ekin, "Özellikle milletvekillerimize, sayın valimize, İl Jandarma Komutanlığına teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin. Ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Bir baba olarak yaşadığım duyguları anlatamam. Çok acı bir şey. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Fidyeciler beni arayarak para istedi. Bu durumdan emniyet ve jandarmanın haberi vardı. Güvenlik güçleri gereken ilgiyi fazlasıyla gösterdiler. O yüzden bizim bir korkumuz yoktu. Zanlılar sürekli telefonu açıp kapatıyorlardı. Emniyet ve jandarma teşkilatımızın çok güçlü olduğunu gördükten sonra artık ne para istediler ne de bir daha istediler. Oğlum onların elinden kaçmış. Başka bir ailenin evinden güvenlik mensuplarını arayarak yardım istedi. Oğluma kavuştum. Sonra da zanlılar yakalandı. Emniyet ve jandarma çok güzel birlikte operasyon yaptı. Sevincim sınırsız, anlatamam. Allah devletimize zeval vermesin. Oğlumun sağlığı yerinde. Çok şükür hiçbir şeyi yok" diye konuştu.

(İHA)
 

İLGİLİ HABERLER