Yaşam
  • 28.9.2011 17:20

İŞ İLANINA YETERLİ BAŞVURU OLMAYINCA HERKESİ İŞE ALDILAR!

ŞANLIURFA (A.A) - Şanlıurfa'da Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında okullarda geçici olarak istihdam edilecek 2 bin kişilik hizmetli kadrosuna bin 977 kişi başvurunca kura çekimi iptal edilerek başvuranların tamamı işe alındı.

İşe alınacak kişilerin noter huzurunda kurayla belirlenmesi amacıyla Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu'nda hazırlık yapıldı.
Hizmetli kadrosuna bin 977 kişinin müracaat ettiği belirlenince kura çekimi iptal edilerek, başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan tüm adayların işe alınmasına karar verildi. Boş kalan 23 kişilik kontenjana ilerleyen günlerde İŞKUR'a müracaat edenlerin yerleştirileceği öğrenildi.
Şanlıurfa Milli Eğitim Şube Müdürü Remzi Eleştir, gazetecilere yaptığı açıklamada, TYÇP kapsamında okulların hizmetli eksiğini gidermek için başvuruların değerlendirildiğini belirtti.
Bu kapsamda başvuruda bulunan bin 977 kişinin işe alındığını ifade eden Eleştir, ''Müracaat edenlerin tamamına iş imkanı verilmiş durumda. Eksik kalan 23 kişilik kadro için de vatandaşlarımız İŞKUR İl Müdürlüğüne müracaat edebilir. Bu müracaatlar daha sonra değerlendirilecek'' dedi.

İLGİLİ HABERLER