Gündem
  • 30.4.2017 00:12

İsmailağa kavgacılarından kan çıkacak açıklaması

Mekke'deki kavga İsmailağa'ya taşınır mı?

Umre dönüşü sert sözler

Mekkedeki kavga İsmailağaya taşınır mı Umre dönüşü sert sözler

Mekke'de kavga eden iki cemaatten Fatih Medreseleri'ne bağlı olan grup Umre'den dönüş yaptı. Grubu havalimanında yüzlerce kişi karşılarken, Masum Bayraktar yaptığı açıklamada, 'Bu basına yansıdığı gibi bir kavga değildir, 150 kişi bize saldırdı' dedi.

Grubun liderin Masum Bayraktar havalimanında yaptığı açıklamada, '25 Nisan salı günü saat 21.30'da çok haince bir saldırıya uğradık. Bu basına yansıdığı gibi bir kavga değildir, biz saldırıya uğradık. Etrafımızda çocuklarımız olduğu halde otelin kapısına geldiğimiz anda bize hakaret etmeye başladılar. Bir anda 150 kişi bize saldırdı. Biz nasıl kavga edeceğiz, bizim yanımızda çocuklar vardı. Üzerime bastonlarla saldırdılar. Bu saldırı hazırlık bir saldırıdır, organize olup üzerimize geldiler. Bu saldırı ilk saldırı değil 2013 yılında caminin önünde dövdüler. Bunların hepsi kayıtlı. 2014 hac sezonunda yine saldırdılar.

Her yıl fırsat buldukları her anda bize saldırıyorlar. Bunlara dur denmezse daha çok kan akacak. Bunlar, bastonlar kardeşlerimizin kafasında kırdılar' dedi. Grup havalimanında çıkarken, 'Sizlere kalkan eller kırılsın' sloganları attı.

KAVGANIN DİĞER TARAFINDAKİ KIYAM-DER İSE BU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Kıyamder'in Facebook sayfasından yapılan açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

"Kutsal topraklarda dahi fitne eteşini körüklemekten geri durmayan Masum Bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir. Masum Bayraktar ve müntesiplerinin genelde camiamız, özelde derneğimiz ile ilgili yaptıkları yayın ve algı operasyonlarına itibar edilmemesi gerektiğini kamuoyuna arz ederiz"

İLGİLİ HABERLER