Gündem
  • 18.4.2021 12:17

İstanbul’a çamur yağdı! Sürücüler oto yıkamacılara koştu

İstanbul’a, gece saatlerinde çamur yağdı. Sabah uyanınca araçlarının halini gören sürücüler ise şaşkına uğradı. Vatandaşlar, soluğu oto yıkamacılarda aldı…

Yeryüzünden buharlaşan suyun, toz bulutu ve güneş ışınları ile birlikte yağış olarak tekrar yeryüzüne düşme olayına çamur yağışı adı verilmektedir. Meteorolojik bir olay olan çamur yağışı mevsim geçişleri ya da sıcaklık düşüşlerinde etkisini göstermektedir. Çamur yağışı etkisini otomobiller üzerinde gösterdi. Megakent'te ise gece saatlerinde etkili olan çamur yağışının izleri sabah saatlerinde kendisini gösterdi.

İstanbul'un faklı noktalarında etkili olan çamur yağışının otomobiller üzerinde etkisini gösterdiği görüldü.

Çamur yağışı nedeniyle gece saatlerinde gökyüzünde turuncumsu bir renk oluştu.Aracı çamur olan Serhat Kılıç ise uyandıktan sonra oto yıkamacıya geldiğini "Vallahi çok çamur vardı sabah uyandığımda. Havalimanına gideceğim müşterilerimi almak için mecburen getirdim yıkatmak için erkenden. Çünkü acayip bir çamur vardı. O yüzden getirdik yıkattık. Şimdide işimize geri döneceğiz. Evim burada yakında. Aslında ben gece getirdim, kapalıydı. Yapmadılar, yıkamadılar. Sabah geldim, baktım açıklar bende yıkattım" şeklinde ifade etti.

İLGİLİ HABERLER