Gündem
  • 29.9.2020 17:29

İstanbul'u dev dolu vurdu

İstanbul’da dolu yağışı etkili oluyor. Meteorolojinin uyarılarının ardından özellikle boğaz çevresi ve Kadıköy’de dolu yağışı etkili oluyor. Yağış nedeniyle Kadıköy’de bazı noktalarda yerler kısa sürede beyaza büründü.

GÜNGÖREN’DE METREKAREYE 27 KİLO YAĞIŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, AKOM’un kuvvetli sağanak raporunu paylaştı. Raporda metrekareye Güngören’de 27 kg, Kağıthane’de 17 kg, Göztepe’de 16 kg, Hadımköy’de de 15.8 Kg yağış düştüğü belirtildi. Raporda ayrıca Kadıköy ve çevresinde dolu yağışından dolayı ev ve araçlarda hasar meydana geldiği, şehrin bazı tünel ve alt geçitlerinde de göllenme meydana geldiği açıklandı.

SORUN YAŞANAN BÖLGELER

– AKOM sorun yaşanan önemli noktaları da şu şekilde duyurdu:
– Kadıköy ve çevresi dolu yağışı (ev ve araç hasar ihbarları)
– Arnavutköy Anadolu Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi üzeri pazar yeri su baskını
– Tantavi Tüneli göllenme
– Bahçelievler Veli Recep Yazıcıoğlu Tüneli göllenme
– Haliç Köprüsü üzeri göllenme
– Topkapı Ulubatlı Altgeçit göllenme
– Sarıyer Tüneli girişi Bahçeköy İstikameti göllenme

Ataşehir’de sağanak yağış ve dolu nedeniyle araçlarının zarar görmesini istemeyen vatandaşlar önlemlerini aldı. Kimileri otomobillerinin üstünü battaniyelerle örttü kimileri ise araçlarıyla köprü altlarında bekledi. (FOTO: DHA)

Kadıköy’de etkili olan kuvvetli dolu için otomobil galericileri araçların üzerine kilim ve paspas örttü. (FOTO: DHA)

BURSA VE YALOVA DA DOLUDAN ETKİLENDİ

Bursa’nın Gemlik, Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçeleri ile Yalova kent merkezi ve ilçelerinde, öğle saatlerinde sağanak ve dolu etkili oldu. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu ve şiddetli yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yollarda olan sürücüler, zor anlar yaşadı. Dolunun etkili olduğu bölgelerde bulunan tarla ve yollar, beyaza büründü. Dolu nedeniyle tarlalar da zarar gördü.


 

 

Başlat:

İLGİLİ HABERLER