Medya
  • 31.10.2016 16:34

İşte Cumhuriyet Gazetesi'nin günahları

Devleti kamuoyuna karşı kötü göstermek isteyen Cumhuriyet gazetesi, şehitleri bile hiçe sayarak FETÖ ve PKK'ya sığınmıştı.

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamında İstanbul CumhuriyetBaşsavcılığının talimatıyla operasyon düzenlenen Cumhuriyet gazetesi, son zamanlarında PKK'nın ve FETÖ'nün yayın organı gibi yayınlar yapıyordu.

BAŞSAVCILIK FETÖ-PKK DEDİ

Başsavcılık, Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun da gözaltına alındığı operasyonla ilgili yaptığı açıklamada gazetenin "FETÖ-PKK yayınlarına" dikkat çekmiş ve 'örgüt adına suç işlemek' suçlarından gözaltı kararlarının bulunduğunu duyurmuştu.

DEVLETİ IŞİD'E SİLAH GÖNDEREN BİR ÜLKE GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞTILAR

Önce FETÖ'nün sızdırdığı belgeleri yayınlayan gazete, eski genel yayın yönetmeni Can Dündar'a servis edilen belgelerle, devleti IŞİD'e silah gönderen ülke gibi gösterip uluslar arası kamuoyunda zor durumda bırakmaya çalışmıştı.

PKK'NIN YAYIN ORGANI GİBİ DAVRANDILAR

Can Dündar ve Cumhuriyet'in FETÖ numarası tutmayınca bu kez de şiddet ortamına uygun yayınlarla devletin kurumlarının üstüne oynadılar. Terör örgütü PKK'nın yayın organı gibi, PKK destekçilerine yapılan operasyonlara gelen tepkiler her zaman Cumhuriyet gazetesinin manşetinde oldu.

"PKK'LILAR YERE İZMARİT BİLE ATMIYOR"

Öyle ki, gazete PKK'nın liderlerinden Cemil Bayık'la röportaj yapmış ve PKK'lıları 'yere izmarit bile atmayan' çevreciler olarak tanıtmıştı. Terör destekçisi akademisyenlerin en uğrak yeri yine bu gazete oldu.

OKURLARI RAHATSIZ OLMUŞTU

Bir dönem çatışmalarda şehit düşen askerlere 'şehit' demekten bile özellikle kaçınan Cumhuriyet gazetesinin okurları, gazeteyle aile gibi bir bağ kuran Kemalistler bile bu durumdan rahatsızdı.

İLGİLİ HABERLER