Spor
  • 9.6.2014 12:37

İşte Galatasaray'ın gizli planı

Sarı kırmızılı yönetimin ilk amacı; Dünya Kupası'nda yeniden vitrine çıkmasını umdukları Wesley Sneijder'i yüksek bir rakama satmak.

TFF'nin 5+3 yabancı uygulaması sonrasında zor durumda olan ve yeni bir transfer için 4 yabancısını kadrodan çıkarmak zorunda kalan sarı kırmızılı kulüp, kadrodaki mevcut yabancı oyuncular için de piyasası yüksek en değerli parça olarak gördükleri Sneijder'i satmayı hedefliyor. Hollandalı yıldız 30 yaşına geride bıraktığı için bu sezon satılmaz ise bir daha elden çıkarıp gelir elde etmenin mümkün olmadığını düşünen sarı kırmızılı yönetim Sneijder'i satıp yerine genç bir oyuncu alacak.

G.Saray ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan Sneijder'in sarı kırmızılı kulüpte bulunmaktan çok memnun olduğunu her yerde açıklıyor. Ancak cazip bir teklif gelmesi durumunda Sneijder gitmek isterse, sarı kırmızılı yönetim transferi için yol verecek. Teknik direktör Roberto Mancini'nin de Sneijder'den çok mutlu olduğu ancak yerine hücuma dönük bir orta saha ya da forvet alınması durumunda Sneijder'in satışına onay verdiği öğrenildi.

Kadir ÇETİNÇALI, İstanbul-DHA

İLGİLİ HABERLER