Yaşam
  • 31.8.2008 04:28

İŞTE İLLERE GÖRE İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ...

 

Türkiye, bu akşam ilk teravih namazını kılacak ve oruç tutmak için gece sahura kalkılacak. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, teravih namazlarında kadın sayısının artması için erkeklerin anlayış göstermesini istedi. Camilerin üst katlarında ayrılan yerlerin fiziki olarak kadınlara rahatsızlık verdiğine dikkat çeken Bardakoğlu, "Kadınların teravih namazlarına iştirakte yeteri kadar rahat olmadığını biliyorum. Ama biz oraların rahat, temiz, aydınlık olması, erkekler tarafından doldurulmaması konusunda uyarılar yapıyoruz" dedi.
Teravih namazlarında çocukların, kadınların ve gençlerin camide olmasını istediklerini belirten Başkan Bardakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Tüm iftarların yere hasır sererek yapılmasını tavsiye edemeyiz. Bir yanlışı eleştirirken, bir başka yanlışı yapmamak lazım. Önemli olan lüks ve israfa karşı toplumsal bilincimizin artmasıdır."

İLLERE GÖRE İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ... (DİYANET SAYFASININ EN ÜST SAĞ KÖŞESİNDE İMSAK VAKİTLERİ)

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/default.asp

İLGİLİ HABERLER