Dünya
  • 29.1.2020 11:26

İşte İsrail'in barış planına destek veren sözde İslam ülkesi 5 hain

İşgal devleti İsrail Kanalı 13'ün siyasi muhabiri Barak Ravid, ABD Başkanı Trump tarafından hazırlatılan  ‘Yüzyılın Anlaşması'na, çok sayıda Arap ülkesinin destek vereceğini açıkladığını belirtti.
Muhabir Ravid, ismini açıklamayan bir üst düzey Arap yetkilinin, anlaşmanın İsrail'in Batı Şeria'da derhal ilhak yapmasına izini verirse, anlaşmayı görmezden geleceklerini söylediğini aktardı.

Agreement of the century ile ilgili görsel sonucu

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve Umman'ın Amerikan anlaşmasına karşı çıkmalarının beklenmediğini belirten İsrail muhabiri Barak Ravid, bu ülkelerin anlaşmayı destekleyen bir açıklama yapacaklarını belirtti.

Agreement of the century ile ilgili görsel sonucu

Trump'ın sözde barış planı toplantısına BAE, Bahreyn ve Umman Büyükelçileri katıldı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu sözde barış planının açıklandığı toplantıya katılan Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Umman'ın ABD Büyükelçilerine teşekkür etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Filistin-İsrail meselesine "çözüm bulmak" iddiasıyla hazırlanan sözde barış planını açıkladığı toplantıya Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Umman'ın ABD Büyükelçileri de katıldı.

Başkan Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile sözde barış planını açıklamak için Beyaz Saray'da bir basın toplantısı düzenledi.

Filistin davasını ortadan kaldırmayı hedeflediği belirtilen sözde barış planının ilan edildiği toplantıya çok sayıda davetli katıldı.

Katılımcılar arasında en dikkat çeken isimler ise BAE'nin ABD Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe, Bahreyn'in ABD Büyükelçisi Abdullah bin Raşid Al Halife ve Umman'ın ABD Büyükelçisi Huneyne el-Mugıyriyye oldu.

Trump'ın ardından kürsüye çıkan Başbakan Netanyahu, sözde barış planının açıklandığı toplantıya katılmalarından dolayı BAE, Bahreyn ve Umman'ın Büyükelçilerine teşekkür etti.

BM'den Trump'ın sözde Orta Doğu barış planına tepki

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail-Filistin sorununa iki devletli çözümü konusundaki pozisyonunun yıllardır BM Güvenlik Konseyi ve Genel Kurul kararlarıyla tanımlandığını bildirdi.

İLGİLİ HABERLER