Sağlık
 • 19.1.2020 17:17

İşte millete domuz eti yediren domuz etinden yapılma Bifet ve Gurme sucuklarının sahibi

Geçen sene yapılan denetimlerde Gurme Gıda San. Tic. Ltd. Şti.'nin sattığı Gurme sucuklarında domuz eti bulunmuştu. Ünlü AVM'lerde satılan domuz etli sucuk için çok da olmayan ceza kesilen Gurme sucuklarının sahibi İlko Köse yine de uslanmadı.
Caydırıcı olmayan cezalar karşısında domuzluk etmeye devam etti. İlko Köse bu kez sucukların adını değiştirerek Bifet yaptı. Bifet sucuklarını da domuzdan yaptı.
Son denetimlerde aynı adamın sucuklarında ikinci kez domuz eti bulundu.
Bu gıda teöröristinin ikinci kez ruhsatı nasıl aldığı hala nasıl serbest olduğu ise bir muamma..

Gurme sucukları kimin? Bifet ile Gurme aynı firma mı? Yine domuz eti skandalı!

Gurme sucuk ile ilgili görsel sonucu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hileli ürünler listesi açıklandı! Domuz eti ve at eti barındıran markalar bakanlık tarafından paylaşıldı.
 Gurme sucuk ürünlerinde yine domuz eti bulundu, bu durumdan sonra vatandaşlar gurme sucukları kimin? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Öte yandan vatandaşlara at eti ve domuz eti yediren Gurme sucuklarının Bifet ismiyle marketlerde satılması da tepkiyle karşılandı. Bu gibi firmalara gıda üretim ruhsatı neden veriliyor? sorusu ise aileler tarafından cevap aranan konular arasında yer alıyor.

Gurme sucukları kimin? Bifet ile Gurme aynı firma mı? Yine domuz eti skandalı!

Bakanlık tarafından açıklanan hileli ürünler listesi bugünün en çok konuşulan konu başlıkları arasında bir numarada yer alıyor. Geçtiğimiz listede de adı domuz eti skandalına karışan Gumre Gıda yine listede yer aldı. Marka tescilini Bifet olarak değiştiren ve marketlerde satılan sucuklarda domuz eti olduğu tespit edildi. Yalnızca domuz eti ve at eti değil, tek tırnaklı hayvan etleri, antep fıstığı yerine yer fıstığı kullanan firmalar da listede yer aldı.

Gurme sucuk ile ilgili görsel sonucu

GURME SUCUKLARI KİMİN? GURME GIDA SAHİBİ KİM?

Bifet sucuk ile ilgili görsel sonucu

Gurme Gıda firmasının fabrikası Çayırova'da bulunuyor. Kocaeli'nde gerçekleşen üretim tesisinin yanı sıra İstanbul Genel Müdürlüğü ise Bayrampaşa'da yer alıyor.

Bifet sucuk ile ilgili görsel sonucu

Ürünlerinde ikinci kez domuz eti bulunan Gurme Gıda San. Tic. Ltd. Şti.'nin sahibi İlko Köse'dir.

Gurme sucukları kimin? Bifet ile Gurme aynı firma mı? Yine domuz eti skandalı!

Fotoğraf: Gurme Gıda sahibi İlko Köse.

Gurme sucuk ile ilgili görsel sonucu

NERELERDE DOMUZ ETİ BULUNDU?

Kocaeli Çayırova'da üretilen GURME Gıda San. Tic. Ltd. Şti'nin kangal fermente sucuklarında domuz eti tespit edildi!

Serdivan Sakarya'da üretilen Yüzet Et ve Et Ürünlerinde at eti tespit edildi!

Fethiye Muğla'daki China Sun Chinese Restaurant'ta dana eti olarak satılan ette domut eti tespit edildi.

Afyon'daki Akşömine adlı mekanda Adana Kebap olarak satılan etin içinde domuz eti tespit edildi.

Muğla'daki Serkul 1 ve Serkul 2 restaurantta dana biftek olarak satılan içinde domuz eti tespit edildi.

 

Yorumlar (14)

 • - Ahmet

  Ceza caydırıcı olmazsa, suç çok kolay işlenir. Bu durumda devlet sorumluluğunu yapmamış olur, adalet sağlanmaz. Bu suçu işleyen, ebediyyen ticaretten men edilmeli. Devlette iş verilmemeli, kocaman afişlerle teşhir edilip aşağılanmalı ve müebbet katıksız hapis cezası verilmelidir. Hakkımız haram olsun. Yediği içtiği zehir zıkkım olsun. Dünyada sürüm sürüm sürümsün

 • - İlhan

  Üç kuruş ceza kesip yola devam et denirse olan normaldir. Belini doğrultamayacak caydırıcı cezalar verilmeli, tekrarında da ticaretten men edilmeli. Devlet devletliğini yapmış olmalı. Yoksa yarın bir daha, sonrasında bir daha görürüz bu domuzları.

 • - Melek

  Domuz eti daha uçuz ondan

 • -

  Gene yapar gene satar başka bir isim yeni bir firma basar parayı alır izni devam ye vatandaş at içeriye 5 sene dağıt firmayı kayyum atıyorlar her yere burayada ata domuz paralarına el koy ama nerdeee

 • - UZM.DR.TEMEL SARICA

  domuz eti dana etinden pahalı,nasıl heabı var ki karıştırmış.işin içinde ''DİNİ''bir sebep var gibi..

 • - Erdoğan

  Bu şerefsizlere kim yol veriyo tabiki tarım il müdürlüğü insan saglıgı bu kadar önemsiz allah belanızı versin

 • - HALİL KARACA

  DEVLET diye bildiğim bu zibidinin mal varlığına el koyacakki olsun. Hak yerini bulsun. Bu firmaya ruhsat vereninde mal varlığı sorgulanmalı. Çoluk çocuk neyi varsa.

 • - Apo

  Kendiside DOMUZ gibiymiş kendisinden de parça koyaymış domuz

 • - hüseyin

  yahu adam bellı müslüman degil orda calışanlar neden milletı uyarmıyor veya şikayet etmedı yazık be günah bu fırma veya ötekı fırmalar derhal kapatılmalı

 • - Murat karadag

  Haber bifet ve gurme sucuk DİGER firmalari da haber yapsaniza turkiyede sadece bu firma mi var antalyada şimşek kofte ve bedir durum var 5 yildir insanlar halen yiyolar domuzu at esek eti ni kofte diye durum diye onlari da verseneniz gurme isim degistirdi burdakiler de isim degistirdi kadro ayni aşci patron komi garson kebebçinin ismi degisti sahtekarliga devam nerde bu devlet nerde 2020 ye geldik bir arpa boyu yol alamadik sorsan yurt disindan et geliyo desen aaaa helel kesim mi çok bilgili insanim benim ulke icinde sucuga bok katarlar harammi helelmi umurunda olmaz ulke icinde bunu yapaman musluman ya bik olsa yer geri zekalilar

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER