Eğitim
  • 30.4.2015 13:54

İşte TEOG'un soru ve cevapları

MEB tarafından 8. sınıf öğrencilerinin Ortaöğretim'e geçişi için düzenlenen TEOG soru ve cevapları yayınlandı. TEOG soru ve cevapları Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlanıyordu. TEOG soru ve cevaplarının yayınlandığı site yoğunluğu kaldıramadı. Siteye ulaşım şu an sağlanamıyor.

Millî eğitim Bakanlığı, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenleyeceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı için gerekli tüm tedbirlerin alındığını, sınavın soru ve cevapları ise Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayımlanıyor.

TEOG SORU VE CEVAPLARI EBA'DA-TIKLA KONTROL ET

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8´inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavının soru ve cevaplarını, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayımlayacak.


Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle, perşembe günü gerçekleştirilecek son oturumun hemen ardından, soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi "www.eba.gov.tr" üzerinden yayımlanacak.

İlk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı bugün saat 13.00´de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da bugün saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA´da yayımlanacak.

İLGİLİ HABERLER