Gündem
  • 28.3.2020 15:21

İşte Ulaştırma Bakanı Mehmet Turhan'ın görevden alınma nedeni

Görevden almanın asıl nedeni Kanal İstanbul'la ilgili o ihale mi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Resmi Gazete'de yayımlanan son dakika gelişmesine göre Turhan'ın yerine Adil Karaismailoğlu bakanlık görevine atandı. Sürpriz kararın ertelenmeyen Kanal İstanbul ihalesi ile ilgili olduğu iddia edildi.

GÖREVDEN ALMANIN NEDENİ İPTAL EDİLMEYEN İHALE Mİ?
Gelen kulis bilgilerine göre Turhan'ın görevden alınmasının nedeni geçtiğimiz gün gerçekleşen Kanal İstanbul ile ilgili ihalenin ertelenmemesi olduğu öne sürüldü.

Önceki gün Başakşehir'deki tarihi Odabaşı Köprüsü ve Arnavutköy'deki tarihi Dursunköy Köprüsü'nün yeniden yapım işi için, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nde ihale düzenlenmişti.

Kulislerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Koronavirüs salgınının yaşandığı olağanüstü gündem içerisinde ihalenin iptal edilmeyerek yapılması nedeniyle Cahit Turhan'ı görevden aldığı konuşuluyor.

SÜPERHABER TV

Yorumlar (2)

  • - TAHİRA

    yerinde bir karar olmuş, geç bile kalındı. Darısı, zalimin mazlumu yendiği Adalet sitemini bir türlü oturtamayan Adalet Bakanının başına.

  • - CUMHUR

    Böyle bir hikaye yazalım demişler, tıpkı PKK ile yapılan OSLO görüşmesi ve HDP ile yapılan Dolmabahçe görüşmesini tasvip etmiyorum deyip bu işten sıyrıldığını zannedenler gibi; AK bakanlar ne zamandan beri hürdü talimatı hep ağa babalarından aldılar başka bir yalan bulsaydınız.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER