Yaşam
  • 10.5.2013 00:54

İşte utanmaz sapıklar

ABD’de 10 yıl önce 3 genç kızı kaçırıp yıllarca ‘köle’ yapanın tek bir kişi olduğu ortaya çıktı. Genç kızlara defalarca tecavüz eden, işkenceler yapan Ariel Castro’nun ailesi de, burunlarının dibindeki dehşetin farkında değilmiş.

ABD’nin Cleveland eyaletinin Ohio kentinde, ortadan kaybolduktan tam 10 yıl sonra özgürlüklerine kavuşan Amanda Berry (26), Gina DeJesus (23) ve Michele Knight (32) isimli kadınlar, aileleriyle vakit geçirmenin mutluluğunu yaşarken polis ve FBI, korkunç olaydaki ayrıntıları ve olası ihmali çözmeye çalışıyor.  Polis, 2003’te Ariel Castro (52) tarafından kaçırılan Amanda’nın, zincirinden kurtulup attığı yardım çığlığını duyan bir komşunun yardımıyla iki katlı evden kaçmayı başarmasının ardından, Gina ve Michelle de kurtarılmıştı. Yeni çıkan ayrıntılara göre, polis önceki ihbarları önemsememiş, Castro kardeşlerin ailesi de gözlerinin önündeki korkunç olayı hiç fark edememiş.

OĞLU FARKETMEMİŞ

Ariel Castro’nun komşusu Nina Samoylicz, CNN’e, iki yıl önce evin bahçesinde çıplak bir kadın gördükten sonra polisi aradığını, ancak polisin olayı ciddiye almadığını belirterek, “Polis şaka yaptığımızı düşünüp bize inanmadı” dedi. Bu olaydan sonra Castro kimse görmesin diye bahçesini brandalarla kapatmış. Ariel Castro’nun oğlu Anthony Castro’nun (31) MailOnline’a verdiği fotoğrafta ise, evin bodrumuna giden kapının üzerinde asma kilit gözüküyor. Anthony, bu kapının önünde sevgilisiyle fotoğraf bile çektirdiğini ancak hiçbir şeyin farkına varmadığını söyledi. Babasının geçen yıl ölen annesine şiddet uyguladığını söyleyen Anthony, “Hayatının geri kalanını parmaklıklar ardında geçirmeyi hak ediyor” dedi. Ariel Castro’nun arkadaşı ve Gina DeJesus’un amcası Tito DeJesus da, “Böyle bir şey yapacak birine benzemiyordu. Özellikle de 10 yıl boyunca burnumuzun dibindeydi. Bu dehşet verici” diye konuştu.

KARDEŞLERİ GÖRMEMİŞ

Ariel Castro ile birlikte gözaltına alınan kardeşleri Onil ve Pedro Castro’nun olayla ilgilerinin olduğuna dair delil bulunmadığı açıklandı. Cleveland savcılık yetkilileri, Ariel Castro’nun 4 kişiyi kaçırmak ve 3 kadına tecavüz etmekten yargılanacağını duyurdu. Savcılık Castro’nun kardeşlerinin serbest bırakılıp bırakılmadığı konusunda ise bir bilgi verilmedi.

Çığlığı duyan komşu kahraman oldu

AMANDA Berry’nin çığlığını duyarak yardıma koşan ve üç kadının özgürlüğe kavuşmasını sağlayan Charles Ramsey isimli adam halk kahramanı ilan edildi, internette yıldız oldu. Bir restoranda kasiyer olan Ramsey, açıklamaları, aksanı ve dökük dişleriyle YouTube’un yıldızları arasına katıldı. Twitter’da, Facebook’ta trend topic olan Ramsey için, “Batman’e ihtiyacımız yok. Çünkü Charles var”, “Ramsey’e ödül verilmeli” yorumları yapıldı. Ramsey’nin çalıştığı restoran ise, “Bir yardım çağrısını geri çevirmeyen çalışanımızla gurur duyuyoruz” denildi. Ramsey ise kahraman olmadığını, ödül almak istemediğini söyledi.
 

İLGİLİ HABERLER