Gündem
  • 23.4.2019 10:34

İstihbarat eski Daire Başkanı gözaltına alındı

Eski istihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte yardım suçlarından gözaltına alındı.

Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un, "Cumhurbaşkanına hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte yardım" suçlarından gözaltına alındığı bildirildi.

Eski İstihbarat Daire Başkanı gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Uzun'un, "Cumhurbaşkanına hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte yardım"suçlarından Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığı, emniyette ifade işleminin devam ettiği belirtildi.

Uzun'un sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla "Cumhurbaşkanına hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte yardım" suçunu işlediği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, evinde gözaltına alındığı öğrenildi.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    FETÖ terör örgütüne yardım ve yataklık eden memurlar yargıya teslim ediliyor; ama ilginçtir FETÖ ye parsel parsel arsa tahsis edenler terör örgütüne yardım ve yataklık eden siyasilere işlem yapılmıyor kimse onları yuhalamıyor yumruk atmıyor dövmüyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER