Dünya
  • 20.3.2020 16:04

İtalyan hemşire herkesi ağlattı

 İtalyan hemşire dünyayı ağlattı: Artık ölülerimizi sayamıyoruz.. İtalya'nın corona virüsü nedeniyle karantinaya alınmasının ardından insanlar marketlere akın etti. Ülkede panik git gide büyümeye devam ediyor. Ölü sayısı bugün itibarıyla Çin'i geride bıraktı.Yeni koronavirüs salgını küresel olarak yayılmaya hız kesmeden devam ediyor.

İtalya corona virüs salgını mücadelesinde ağır dönemler geçiriyor. Ülkede 60 milyona yakın insan şu an karantina altında.İtalya ülke genelinde karantina ilan ederken ve dünya çapında acil durum önlemleri artmaya devam ediyor.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı aldıkları önlemleri bütün ülke genelinde uygulayacaklarını ve ülkede serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırdıklarını belirterek, "Bütün ülkeyi kırmızı bölge ilan ediyoruz." dedi.

Covid-19 olarak da bilinen virüs salgını nedeniyle dünya genelinde 244 bin 500 insan enfekte oldu. 10 binin üzerinde insan salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

İTALYA ÖLÜ SAYISINDA ÇİN'İ GERİDE BIRAKTI 

İtalya'da 3 bin 405 kişi hayatını kaybetti. 41 bin 35 enfekte vaka var.İtalya son yaşanan gelişmelerle Çin'in 3 bin 248 olan toplam ölüm sayısını geçen tek ülke oldu.İtalya'nın salgından en kötü etkilenen bölgesi olan Lombardia eyaletinde yer alan Bergamo oldu. Lambordia çevresinde görev yapan hemşire Daniela Confalonieri, hastanelerde yaşananları anlattı.

İTALYAN HEMŞİRENİN PAYLAŞIMI OLAY YARATTI 

Confalonieri, "Çok yüksek stres altında çalışıyoruz. Maalesef Lombardia'da durumu kontrol altına alamıyoruz. salgının boyutu önlenemez seviyeye geldi. Artık ölüleri bile sayamıyoruz. Durum inanılmaz bir hal aldı. İtalya'nın düştüğü hale bakın. Dikkatli olun, gülümsemekten vazgeçmeyin ve güçlü kalmaya çalışın" ifadelerini kullandı.

Ülkede corona virüsten en çok etkilenen şehirlerden biri olan Milan'da hemşire olarak çalışan Alessia Bonari'nin paylaşımı ülkede deprem etkisi yarattı. Bonari koruyucu kıyafetini giydikten sonra saatlerce tuvalete gidemediği ve su bile içemediğini yazdı. Genç kadının paylaşımında yüzündeki detay da dikkat çekti. Koruyucu maskenin yüzünde derin izler bıraktığı görülen Bonari, "Ben de korkuyorum alış verişe gitmemekten değil, işe gitmekten, yanlışlıkla kirli eldivenlerle kendime dokunmaktan" paylaşımında bulundu.

Bonari, "'Fiziksel olarak yoruldum çünkü koruyucu cihazlar kötü, laboratuvar önlüğü beni terletiyor ve giyindikten sonra artık banyoya gidemiyorum ya da altı saat su içemiyorum." ifadelerini kullandı. Elena Pagliarini isimli bir diğer İtalyan hemşire de hastanede uzun saatler boyunca çalışması nedeniyle bir masa üstünde uyuya kaldığı görüntüleri paylaştı.

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER