Gündem
  • 29.3.2019 23:17

İYİ Partili Mine Koraş gözaltında

İYİ Parti'li Mine Koraş gözaltına alındı...

Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan İYİ Partili Mine Koraş gözaltına alındı.

İYİ Parti Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olduğu öğrenilen Mine Koraş hakkında, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar sebebiyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı. Mine Koraş, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Koraş ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

AK Parti broşürleri dağıtan genci videoya çekerek rencide etmeye çalışan Koraş, bu görüntülerin sosyal medya üzerinden yayılmasıyla büyük tepki toplamıştı.

Bayburtlu gence hakaret eden kadın İYİ Parti'li çıktı!

Hem okuyan hem de gönüllü olarak AK Parti için seçim çalışmalarına katılan Bayburtlu Yusuf'u aşağılayan ve kendisi için "Türk milliyetçisiyim" diyen kadının İYİ Parti'li Mine Koraş olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşımı büyük tepki çeken Koraş'ın genç için "Bu çocuk uyuşturucu bağımlısı olsa, bu zihniyetin eline düşmesinden çok daha iyi" dediği de görüldü.

Sosyal medyada kendisini Türk milliyetçisi olarak tanıtan bir kadının AK Parti broşürleri dağıtan gence 'Andımız'ı okutma çabasına girip sorguya çektiği görüntüler hızla yayılmıştı.

Pendik'te öğrenci olduğu öğrenilen ve gönüllü olarak AK Parti için broşür dağıttığı ortaya çıkan genci üstenci bir ifade ile sorgulayan kadının ilk olarak CHP'li olduğu iddia edilmişti.

Videodaki kadın, kendisine broşür veren genci "Sen andımızı biliyor musun? Oku bakayım andımızı. Seni sorguya çekiyorum" sözleriyle taciz etti. İYi Parti'li Meral Koraş olduğu belirlenen kadın sözlerini "Bitti mi çaylarınız, makarnalarınız" gibi kışkırtıcı sorularla sürdürdü. Bunları büyük bir olgunlukla karşılayan gencin Koraş'ın sorularını saygısını bozmadan yanıtladığı görüldü. Provokasyona gelmeyen genç o anları kaydeden Koraş’ın amacını da tersine çevirdi.

Meral Akşener'le fotoğraf da çektirdiği profilindeki resimlerden görülen kadının Bayburtlu Yusuf için Facebook hesabından da "Bu çocuk uyuşturucu bağımlısı olsa, bu zihniyetin eline düşmesinden çok daha iyi" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Mine Koraş'ın Bayburtlu Yusuf'a zorla okutmaya çalıştığı andımız "Yasam, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak" diye başlıyor. Ancak videoda üstüne basa basa "Türk Milliyetçisiyim" diyen kadının lafta milliyetçi olduğu ve genç ona saygısızlık göstermezken onun savunduğu Andına uymadığı görülüyor...

İLGİLİ HABERLER