Spor
  • 10.1.2014 18:10

İzet Hajrovic'ten Galatasaray'a övgüler

Galatasaray'ın katıldığı THY Antalya Cup için düzenlenen maç öncesi toplantısında Hajrovic ile ile kaleci antrenörü Claudio Taffarel açıklamalarda bulundu. İzet Hajrovic, Galatasaray'da önemli işlere imza atmak istediğini belirterek, "Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Böyle önemli bir camiaya gelerek, kariyerimde çok önemli bir adım attım. Umarım İstanbul'da önemli işler yaparım" dedi.

Türk statüsünde oynayıp oynayamayacağıyla ilgili bir soruya Boşnak futbolcu, "Türk pasaportuna sahip olmak isterim. Kaç sene içinde gerçekleşebilir bilmiyorum ama böyle bir imkan varsa isterim" yanıtını verdi.

Hajrovic, forma şansı gelmesi halinde bu şansı iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade ederek, "Galatasaray gibi büyük bir camiaya geldim. İster istemez baskı oluyor. Bence bu çok normal. Türkiye'de bir yabancı kuralı var. Bunun yanı sıra çok değerli oyuncularımız var. Sonuçta karar her zaman hocamız Mancini tarafından veriliyor. İlk 11'i de yedek oyuncuları da o belirliyor. Bir futbolcu olarak elimden gelenin en iyisini yaparak, oynamak istiyorum. Şansı yakaladığım zaman iyi değerlendirmem gerekiyor. Ben de o şansı bekleyip, neler yapabileceğimi göstermeyi istiyorum" diye konuştu.

Boşnak futbolcu Hajrovic, karakteri sayesinde sarı-kırmızılı takıma uyum sağlama konusunda sorun yaşamayacağını belirterek, "Adaptasyon hayatımın hiçbir döneminde benim için problem olmadı. Pozitif bir insanım. Kolay birisi olduğumu düşünüyorum. Galatasaray'da çok önemli ve pozitif isimler var. Adaptasyon sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

TAFFAREL: "GALATASARAY'IN İKİNCİ KALECİYE İHTİYACI YOK"

Galatasaray'ın kaleci antrenörü Claudio Taffarel ise sarı-kırmızılı takımın çok değerli kalecileri bulunduğunu belirterek, "Bence Galatasaray takımının ikinci kaleciye ihtiyacı yok. Çok değerli kalecilerimiz var. Muslera'nın sakatlığında kaleyi Eray İşcan korudu ve zor maçlar çıkardı. O yaşta A takım tecrübesi olmayan bir kaleci için altından kalkılacak yükler değildi. Bence Eray üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptı. Performansının kötü olduğunu düşünmüyorum. Diğer taraftan Ufuk ve Aykut gibi çok önemli kaleciler var" dedi.

Taffarel, teknik direktör Roberto Mancini'ye her bir kupa maçlarında farklı kalecileri oynatma konusunda konuşacağını belirterek, "Mancini ile konuşarak, önümüzde oynayacağımız her bir Ziraat Türkiye Kupası maçında birisini oynatmak istiyorum. Onların da oynayıp Galatasaray için önemli işler yapması ve iyi birer kaleci olduklarını yeniden göstermeleri gerekiyor" diye konuştu.

Türkiye'de beğendikleri yerli kalecilerin sorulması üzerine Claudio Taffarel, "Bence Türkiye, kaleci konusunda şanslı bir dönemden geçiyor. Trabzonspor'un kalecisi Onur, çok önemli kurtarışlar yapıyor. İyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum ama benim beğendiğim kaleci profili, Beşiktaş kalecisi Tolga. Sakinliği, oyunun içinde olması ve yaptığı kurtarışlarla takıma verdiği katkısı çok önemli. Bir kaleci son adam olduğu için takımına güven vermesi lazım. Bu da Tolga'da fazlasıyla var" diye konuştu.

Alex Telles'in transferi konusunda da açıklamalarda bulunan Taffarel, "Hocamız Mancini, bir liste verdi. Şu anda yöneticilerimiz, bu listenin yerine getirilmesi için elinden geleni yapıyor. Alex Telles ile ilgimizin olduğu doğru. Oyuncunun düşüncesi de olumlu ama iş sadece oyuncunun vereceği kararla bitmiyor. İş biraz da kulüplere kalıyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Sadece Alex, değil üzerinde çalıştığımız isimler de var" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Serhan TÜRK / ANTALYA DHA
 

İLGİLİ HABERLER