Spor
  • 31.8.2017 00:04

Jason Denayer Galatasaray'a kavuştu

İki senedir Galatasaray'da oynamak için can atan Manchester City'nin genç yıldızı Denayer sonunda muradına erdi.

Galatasaray Jason Denayer ile anlaştı

Yeni transferlerle sezona bomba gibi giren Galatasaray, Jason Denayer ile kiralık olarak anlaştı.

Galatasaray, Manchester City savunmacısı Jason Denayer ile kiralık olarak anlaştı.

Sarı-kırmızılılara gelmek için can atan Belçikalı savunmacı, bu gece yarısı THY'nin Brüksel seferi ile 23:50'de İstanbul'a gelecek

Geçen sezon Galatasaray’ın almak istediği Denayer transferin son saatlerine kadar havalimanında beklemiş ancak Manchester City transfere izin vermemişti.

500 BİN EURO'YA KİRALANDI

Galatasaray, Jason Denayer'i 500 bin euro bedel karşılığında kiraladı. Bu transfer Belçikalı futbolcunun inatçı tavrı ile olumlu sonuçlandı Henüz imzalar atılmasa da Galatasaray yönetimi, bu transferin yüzde 99 olasılıkla bittiğini ifade ederken satın alma opsiyonu tutarını ise İngilizler henüz bildirmedi.

GALASARAY ISRARI SONUÇ VERDİ

Manchester City, Denayer’in, “Galatasaray’a gideceğim” inadına karşın kiralama izni vermemişti. Ancak Denayer de, gelen diğer teklifleri kabul etmedi. City, “Bonservisle verelim” dese de Galatasaray’ın böyle bir düşüncesi yoktu. Kulübünü ikna etme çabasında ısrarcı olan Denayer, çabalarında başarılı oldu ve İngiliz kulübü yıldız oyuncunun kiralanmasına onay verdi.

Denayer, Galatasaray'a gelmek için sırası ile Girona, Brighton ve Standard Liege kulüplerinin kiralama tekliflerini reddetti. BelçikalıManchester City Kulübüne açık şekilde " Kiralık olarak Galatasaray'dan başka takımda oynamam" resti çekti.

İLGİLİ HABERLER