Sağlık
  • 21.5.2020 14:34

Johnson & Johnson ABD ve Kanada'da bebek pudrası satışını durdurdu

Johnson & Johnson ABD ve Kanada'da bebek pudrası satışını durduruyor

Johnson & Johnson, tüketici ürünlerine yönelik yeniden kapsamlı bir değerlenme çalışmasının parçası olarak ABD ve Kanada'da bebek pudrası satışını durduracağını duyurdu.

İngiltere merkezli The Guardian gazetesinin haberine göre şirket, çocuk pudrasında kullanılan talkın içeriğindeki asbest türünün kanserojen olduğu ve kanser hastalığına yol açtığı gerekçesiyle tüketicileri tarafından açılan binlerce davayla karşı karşıya. Ancak şirket, ürünün güvenliğinden emin olduğunu ve dünyadaki diğer pazarlara satmaya devam etmeyi planladığını açıkladı.

Şirket geçtiğimiz Ekim ayında ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) söz konusu talk üzerinde testler yaptığını ve içindeki asbest yüzdesinin cüzi miktarlarda olduğunu doğruladığını aktardı.

Şirket, Kuzey Amerika'da talk içeren bebek pudrası talebinin azalmasının nedenini, ‘tüketici alışkanlıklarının değişmesine, ürün güvenliği hakkındaki yanlış bilgilere ve devam eden davalara’ bağladı.

Johnson & Johnson, bebek pudrasının şirketin ABD'deki sağlık ürünleri satışının yüzde 0,5'ini oluşturduğunu açıkladı.

Yorumlar (2)

  • - EKONOMİST

    Talkın içeriğindeki asbest türü kanserojenmuş; Melih GÖKÇEK te yıllarca AB de görev yaptı meğerse onun döşediği su boruları da asbetliymiş kanserden ölenlerinin vebalı o metal yorgununda imiş; Mansur Başkan onun kanserli borularını AKP ve MHP liler engellese de değiştirecekmiş; insanı yaşat ki devlet yaşasın şiarını hayatına geçirecekmiş bu sloganı ağızlarından düşürmeyip insanları bile bile ölüme sürükleyen güruhlar utansın.!

  • - EKONOMİST

    Bor el dezenfektanı da corona virüsü etkisiz hale getirmiyormuş, yahu israf yapmayın önce laboratuvar ortamında deneyin tutarsa üretime geçin.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER