Asayiş
  • 5.6.2014 10:45

Kadın polisten alkışlık hareket

Adana’da ATM’den para çekmek isterken bin lira bulan güven tim ekibinde görevli kadın polis, günlerce araştırıp paranın sahibini bularak teslim etti.
Bir bankada çalışan Meltem Deniz Gürbüz’ün (37) eşi, hafta sonu alışveriş merkezine gittiği sırada ATM’den bin lira para çekmek istedi. Ancak bir süre beklemesine rağmen para alamadı. Bunun üzerine Gürbüz, ATM’den ayrılıp kartını alıp gitti. Hemen arkasında bulunan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı güven tim ekiplerinde yer alan ve 1 yıllık polis olan Nazlı Okatan ATM’ye gelerek para çekmek istedi. Ancak kartını makine bir türlü almadı. Bir süre sonra da ATM’nin para bölümünden para çıktı. Okatan, paranın kendisinden önce gelip giden şahsın olduğunu fark edip arkasından gitti ancak ulaşamadı. Bunun üzerine parayı sayan polis bin lira olduğunu belirleyip tutanak tuttu. Daha sonra da ATM’nin güvenlik kamerası incelenerek şahsın kimliğini belirlemeye çalıştı.

4 GÜN BOYUNCA ARADI

Kadın polis 4 gün sonra kartın bankada çalışan bir kadına ait olduğunu belirledi. Polis bankaya giderek Meltem Deniz Gürbüz ile görüşmek istediğini söyledi. Gürbüz ise şaşırarak polis ile işinin olmadığını düşündü. Okatan’ın yanına gelen Gürbüz, polise "Beni neden arıyorsunuz" diye sordu. Bunun üzerine Okatan "Bin liranız kayboldu mu" diye sordu. Gürbüz kartından bin lira dolandırıldığını söyledi. Okatan ise dolandırılmadıklarını eşinin ATM’den para çekerken ATM’nin parayı biraz geç verdiğini bu nedenle kendisinin parayı aldığını söyleyerek Gürbüz’ü güven tim büro amirliğine davet etti. Gürbüz polis ile birlikte güven tim amirliğine gelerek burada parasını polisin elinden aldı.

"GÜVEN TİMİN VARLIĞI HAYATIMIZDA GÜZEL BİR ŞEY"

Gürbüz, parasına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, "Arkadaşlar bayağı ilgilenmişler. Onların arayıp bize ulaşmaya çalışması çok önemli. Çünkü bu devirde memur için bin lira büyük bir para. Güven tim olmasa bu para yok olacaktı. Teşekkür ediyorum güven timleri iyi ki varlar. Bizim için toplumumuz için. Bu olayı yaşayana kadar güven timlerinden hiç haberim yoktu. Alışveriş merkezinde bizim güvenliğimiz için çalıştıklarını bilmiyordum. Çok mutluyum parama kavuştum. Haberim yoktu arkadaşlardan şimdi öğrendim tamamen arkadaşın iyi niyetiyle paramız bulundu. Çok şaşırdım dolandırıldığımı düşündüm ilk başta. Gerçekten onların varlığı güzel bir şey hayatımızda" dedi.

İLGİLİ HABERLER