Dünya
  • 27.4.2021 20:53

Kameraların önünde aşı olan ünlü oyuncu öldü.. İşte o aşı

Hindistan'ın ünlü oyuncularından 59 yaşındaki Tamil Vivek, geçtiğimiz perşembe günü halkın ön yargısını kırmak için kameralar önünde korona aşısı oldu. 2 gün sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan aktör hayatını kaybetti. Vivek'in ölüm sebebinin kalp krizi olduğu açıklandı.

Tamil actor Vivek died // Vivek death // Tamil comedian vivek health news  // Vivek latest news - YouTube

Korona aşısı olan ünlü oyuncu hayatını kaybetti! Kalp krizi geçirdi!

Hindistan'ın ünlü oyuncularından 59 yaşındaki Tamil Vivek, geçtiğimiz perşembe günü halkın ön yargısını kırmak için kameralar önünde korona aşısı oldu. 2 gün sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan aktör, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölüm sebebinin kalp krizi olduğu açıklandı.

Ünlü oyuncu Tamil Vivek, geçtiğimiz Perşembe günü, halkın korona aşısına karşı duyduğu korkuyu ortadan kaldırmak için özel bir hastaneye gidebileceği halde, devlet hastanesini tercih ederek aşı oldu. 59 yaşındaki aktör, aşı olduktan iki gün sonra fenalaşarak yaşamını yitirdi.

ÖLÜM SEBEBİ KALP KRİZİ
Vivek'in rahatsızlığını ifade ettikten sonra bayıldığı ve ailesinin onu apar topar hastaneye götürdüğü, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Ölüm sebebinin kalp krizi olduğu söylendi.

HİNDİSTA'DA HANGİ AŞI YAPILIYOR
Ülkenin ilaç denetleme kurumu, Oxford Üniversitesi'nin AstraZeneca ile beraber ürettiği Covishield aşısına ve yerel bir şirket olan Bharat Biotech'in ürettiği Covaxin aşısına onay verdi.

OYUNCU ARKADAŞINDAN TEPKİ
Tamil'in ölümünün ardından hastane önünde sinirlerine hakim olamayan oyuncu Mansoor Ali Khan, "Korona testlerini durdurun. Kimsede korona olmayacak, aşıların içeriğinde ne var bile bilmiyoruz" diyerek aşı ve test karşıtı söylemlerde bulundu.

TAMİL VİVEK KİMDİR?
Ünlü komedyen Vivek, Tamil sinemasındaki sosyal reformatif diyalogları nedeniyle halk arasında 'Chinna Kalaivanar' olarak adlandırıldı. Sendika hükümeti tarafından 2009 yılında Hindistan'ın en yüksek dördüncü sivil ödülü olan Padma Shri Ödülü'ne layık görüldü. En son Hint filmi 'Vicky Donor'un' Dharala Prabhu 'adlı Tamil versiyonunda görülen Vivek, aynı zamanda yönetmen Shankar'ın başrolünde Kamal Haasan'ın rol aldığı yeni filmi' Indian 2'ye de dahil oldu.

İLGİLİ HABERLER