Gündem
  • 27.5.2013 13:37

Kamu Başdenetçiliğine şikayetler renklendi

İdari kadro, personel alımı talebini içeren kamu personeli rejimi, sigorta, emekli kesintisi ve nakillerini içeren sosyal güvenlik işlemleri, ekonomi maliye ve vergi konuları, taşınır–taşınmaz mal mülkiyeti, adalet hizmetleri, bankacılık işlemleri, eğitim-öğretim ve sınav işlemleri, çalışma, insan hakları ihlali, sağlık, enerji ve mahalli idareler ile ilgili konular başvurular içerisinde yer aldı.

Kuruma yapılan başvurular, alanlarına göre renklere ayrılan dosyalarda toplanıyor. Buna göre, eğitim, öğretim, gençlik ve spor, çalışma ve sosyal güvenlik, ekonomi, maliye ve vergi, mahalli idarelerce yürütülen hizmetlerle ilgili şikayetler "mavi" renkli dosyalarda toplanıyor.

Kamu personeli rejimi, mülkiyet hakkı, gıda, tarım ve hayvancılık konularında gelen şikayetler "kahverengi", insan hakları, sosyal hizmetler, adalet, milli savunma ve güvenlik, nüfus, vatandaşlık, mülteci ve sığınmacı hakları konularındaki şikayetler ise "kırmızı" dosyalarda bir araya getiriliyor.

"Yeşil" renkli dosyalarda, sağlık, orman, su, çevre ve şehircilik, enerji, sanayi, gümrük ve ticaret, ulaştırma, basın ve iletişim konularındaki şikayetler, "turuncu" renkli dosyalarda ise kadın, çocuk, engelli hakları, ailenin korunması, bilim, sanat, kültür ve turizm konularında gelen şikayetler toplanıyor.
 

İLGİLİ HABERLER