Gündem
  • 18.9.2019 11:03

Karayazı Belediyesi'ne kayyım atandı

Erzurum'da Karayazı Belediyesine, Kaymakam Mesut Tabakcıoğlu, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu'nun 7 yıl 6 ay hapis cezasını Yargıtay onaylamıştı.

Erzurum’da, hakkında terör örgütü üyesi olmak suçundan verilen 7 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtayca bir süre önce onanan HDP’li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu ile belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi dün gözaltına alındı.

Kardeşinin kimliğini alarak kaçmaya çalıştı

Cezanın onanmasının ardından Melike Göksu’nun beraberindekilerle birlikte kardeşinin kimliğini alarak kaçmaya çalıştığı belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, takibe aldıkları Göksu ve beraberindekilerin bulunduğu iki aracı Aşkale uygulama noktası ve bir dinlenme tesisi yakınında durdurdu.

Meclis üyesi 6 kişi de gözaltına alındı

Durdurulan araçlarda yapılan kontrolde Melike Göksu, kendi kimliği yerine kardeşinin kimliğini gösterdi. Göksu’nun yanı sıra 2’si Karayazı Belediye Meclis üyesi olan 6 kişi de gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Göksu, adliyedeki işlemlerinin ardından Erzurum E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne götürüldü. Meclis üyesi olan 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçundan devam eden (1) Savcılık Soruşturması, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45’inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46’ncı maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.”

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Kaymakam iki görevi birden yapıyor kaymakamlık forsunu belediyede taşımıyor; Cumhur Başkanı Cumhur Başkanlığı forsunu AKP genel merkezine götürüyor apartman yöneticiliği toplantısına da katılsa forsunu oraya götürecek bu fors şahsına ait değil ; Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanlığı makamına ait oranın sancağı.

  • - CUMHUR

    Açılım zamanı olsaydı birileri sen benim başı örtülü bacımı nasıl tutuklar sın diye sahip çıkardı.!Demek ki her başı örtülü AKP li değilmiş bu sefer baş örtüsü teröre yardım ve yataklığın üstünü örtmüş baş örtüsünü battaniye gibi kullanıyorlar her suçun üstünü örtüyor..!

  • - CUMHUR

    AKP lilerin iş girmesi için bir fırsat; ha belediyenin kaynağını dağa göndermiş ha partizan işçiler almışsın ikisi arasında bir fark yok.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER