Gündem
  • 11.6.2021 16:54

Karayılan'ın saatinin değeri dudak uçuklattı

Karayılan videosunda dikkat çeken detay: Kolundaki binlerce liralık ..PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'ın son yayınlanan videosunda Türkiye'nin saldırıları karşısında örgütün yıkıma uğradığını adeta gözler önüne sererken, Karayılan'ın videosunda kolundaki saat dikkat çekti.

Türkiye son dönemde koordineli olarak yürüttüğü istihbarat ve operasyon faaliyetleri ile PKK'yı adeta köşeye sıkıştırdı. Hemen her gün bir sözde sorumlunun etkisiz hale getirildiği operasyonlar sonrası Murat Karayılan bir video yayınlayarak bu duruma isyan etmişti.

PKK'yı aklamaya çalışan ifadelerle Türkiye'nin kendilerine sebepsiz yere saldırdığı söylemlerini yönelten Karayılan'ın konuşmalarının yanı sıra kolundaki saat de dikkat çekti. PKK'nın sözde liderinin koluna, bir markaya ait lüks saati taktığı görüldü.

PKK LİDERİNİN KOLUNDA LÜKS SAAT

PKK'nın lideri Murat Karayılan'ın son yayınlanan videosunda kolunda Omega marka ve Moonwatch ismiyle de bilinen Speedmaster model saat taktığı görüldü. Piyasada ikinci el fiyatının yaklaşık 50 bin tl'yi gördüğü saatin sıfırının değeri yaklaşık 100 bin liralara ulaşıyor. Saat ayrıca, meraklıları ve koleksiyonerleri için en gözde ve en özel saatlerden biri olarak biliniyor.

AY MİSYONUNDA KULLANILDI

ABD'nin uzay programı kapsamında ay misyonunda kullandığı saat, uzayda takılan ilk saat olma özelliğini taşırken saatin arkasında "The first watch worn on the Moon" (Ayda takılan ilk saat) ibaresi yer alıyor.

PKK liderleri, daha önce de dağ koşullarında oldukça lüks yaşamları ile gündeme gelmiş, pahalı markalı kıyafetler kullandığı ortaya çıkmıştı. Karayılan, Cemil Bayık gibi isimlerin lüks bir outdoor markası botları kullandığı da daha önce dikkat çekmişti.

Omega Speedmaster serisi saat.

PKK LİDERLERİNİN LÜKS YAŞAMI

PKK'nın üst düzey yöneticilerinin daha önce de gündeme gelen lüks sevdası, fakirlerin zorla alıkonulan çocukları mağaralarda yaşarken, kendilerinin yurt dışındaki varlıkları, yöneticilerinin çocuklarının Avrupa'da eğitim aldığı ortaya çıkmıştı.

KAYNAK: HABER7

 

İLGİLİ HABERLER