Yaşam
  • 1.4.2020 15:27

Karısı Rüştü Reçber'in son durumunu anlattı!.. Dudakları gri renkteydi

Rüştü Reçber'in son durumu anlattı! 'Gri renk dudak...'

Koronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılan eski milli oyuncu Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber, geçen 3 günü, tedaviyi ve yaşadıklarını anlattı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastanede tedavi altına alınan eski milli kaleci Rüştü Reçber'in son durumuyla ilgili eşi Işıl Reçber bilgi verdi.

Işıl Reçber'den Rüştü Reçber mesajı: Linç umrumda değil - Spor

Işıl Reçber'in anlattıkları şu şekilde;

"72 saatimiz zordu inşallah daha iyi olacağız gönülden bizimle olan herkese sonsuz teşekkürler sevgiler... Boyut değiştirmiş, insan bünyesinin tanımadığı yeni bir virüs ile üstün yaratılmış canlının savaşı bu. Belirtileri normal soğuk algınlığı olarak görmeye ısrar etmeyin. Öyle ise şanslısınız, değilse vakit kaybedersiniz. Her şeyde olduğu gibi erken teşhis çok önemli. Boğazda burunda günlerce takılmıyor, hızlıca sevdiği bölgeye ilerliyor. Yani akciğerlere ve anında hızlıca konaklıyor, çoğalıyor, zatürre başlıyor. Sonra İlk 72 saat çok kritik. Ateş günlerce saatlerce sıtma nöbeti gibi soğuk soğuk. Daha önce yaşanmamış, hissedilmemiş görülmemiş, tuhaf belirtiler, ağır halsizlik, yorgunluk. Gri renk ten ve dudak. Hızlı nefes alıp verme, nefes darlığı, sürekli bitmeyen konuşturmayan öksürük, düzensiz nabız. Devlet protokolü, özel ilaçlar, diğer tedavi ve cihazlar evinden ailenden uzak zorlu mücadele. Sevmediniz bunları belki ama ışık olsun aşama aşama yaşadıklarımız.. Benim net gözlemlerimle. Medyatik olanlar göz önünde ama ne yazık ki hastaneler full herkesin ailesinden sevdiklerinden birileri var. Her şey insanlar için. Bugün bize yarın size Allah korusun. Sakin ve evde olmaya devam."

İSPANYOL MARCA GAZETESİ MESAJ YAYINLADI

Türk futbolunun efsane kalecisi Rüştü Reçber'e İspanya'dan yoğun destek gelmeye devam ediyor. Marca Gazetesi, Rüştü Reçber'in kritik bir süreçten geçtiğini okuyucularına duyurdu. Marca, sosyal medya üzerinden de mesaj yayınlayarak, "Barcelona'nın 46 yaşındaki eski kalecisi Rüştü Reçber, koronavirüs nedeniyle kritik durumda. İspanya'dan tüm güçlü desteklerimizi kendisine gönderiyoruz" diye yazdı.

İLGİLİ HABERLER