Sağlık
  • 10.9.2013 16:52

Karnından 19 kilo kitle çıktı!..

Manisa’nın Salihli İlçesi'nde karın ağrısı ve karnındaki şişkinlik nedeniyle hastaneye başvuran bir kadının karnından tam 19 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı.
Yapılan tetkikler sonucunda Işıkcı’nın karnında 45 cm çapında 19 kilo ağırlığında bir kitle olduğu tespit edildi. Işıkcı, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Osman Yurttaş, Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Refaettin Şahin, Anestezi Uzmanı Dr.Emin Bozdağan ve ekibi tarafından ameliyata alındı.
Yurttaş, ameliyat sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hasta bize karın ağrısı ve şişlik sebebiyle başvurdu. Yapmış olduğumuz tetkikler sonucunda karnında büyük bir kitle olduğunu tespit ettik ve hastayı hemen ameliyata aldık. Hastanın Leğen kemiğinden diyafragmaya kadar tüm karnı dolduran karın içi organlarının önünü kaplamış sol yumurtalık kaynaklı bir kitle olduğunu gördük. Yaklaşık bir saat süren operasyon sonucunda 45 cm çapında 19 kilo ağırlığındaki kitleyi aldık” dedi.
Işıkçı, sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirterek, “Yaklaşık 6 aydır bu şikayetlerim vardı ancak korktuğum için hastaneye gidemiyordum. Ağrılarım artınca doktora gitmek zorunda kaldım. Başarılı bir ameliyatla kitle alındı. Operasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER