Asayiş
  • 30.8.2009 10:50

KASTAMONU'DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ 10 YARALI

NURETTİN SÜTCÜ/KASTAMONU

Tosya-Kargı karayolunun 47. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında, Samsun'dan İstanbul istikametine gitmekte olan Cengiz Karaca(39) yönetimindeki 34 BE 7097 plakalı özel otomobil Ortalıca mevkiinde Ali Kul(44) yönetimindeki 34 TZ 6905 plakalı minübüsü sollamak istediği sırada karşı yönden gelmekte olan TIR'ı farketti. Minibüsü sollayamayacağını anlayan otomobil sürücüsü sağ şeride geçmeye çalışırken minibüsün sol arka tarafına çarptı. Çarpışmanın etkisi ile direksiyon hakimiyeti kaybolan otomobil ile minibüs savrularak yolun sağ tarafındaki şarampole yuvarlandılar.

Meydana gelen kazada minibüste yolcu olarak bulunan Mustafa Kul(50) ve Mehmet Kul olay yerinde hayatını kaybederken, otomobil sürücüsü Cengiz Karaca ile otomobilde bulunan Buğra Karaca(4), Emine Gizemnur Karaca(11), Yaman Karaca(38), Bahri Karaca(9), minibüs sürücüsü Ali Kul, Ömer Cansız(3), Fatma Kul(50), Büşra Kul(4), Enise Kul(45) yaralandı.

Yaralılardan Cengiz Karaca(44), Buğra Karaca, Emine Gizemnur Karaca, Yaman Karaca ve Bahri Karaca(9) Tosya Devlet Hastanesi'ne kaldıralarak tedavi altına alınırken, hayati tehlikeleri bulunan Ali Kul, Ömer Cansız, Fatma Kul, Büşra Kul ve Enise Kul ise Tosya Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kastamonu Doktor Münif İslamoğlu Hastanesi'ne sevkedildi.

İLGİLİ HABERLER