Spor
  • 5.7.2009 01:02

KAYIP LİNCOLN DORTMUND'DA ALIŞVERİŞTE GÖRÜNTÜLENDİ

Köşeye sıkışan futbolcunun menajeri Wietmann, kendilerine 5 gün zaman tanınmasını istedi. Bu sürede bir kulüp bulamazlarsa, sarı kırmızılılar dosyayı FIFA’ya götürecek.

GALATASARAY’da önceki gün başkan Adnan Polat’ın açıklamalarıyla kesin olarak gözden çıkarılan Cassio Lincoln’e, kendisine acilen bir kulüp bulması için ultimatom verildi. Sarı kırmızılı yönetim, disiplinsizlikleriyle sabırları taşıran futbolcunun menajeri Wietmann’a çağrıda bulundu. G.Saray’dan 5 gün süre isteyen ünlü menajer, bu zaman içinde oyuncusuna takım bulamazsa düğmeye basılacak.

Vukuatları belgelendi

Buna göre Galatasaray, önümüzdeki hafta FIFA’ya gidecek. Sarı kırmızılılar, sorunlu 10 numarası hakkında biriktirdiği dosyalar ve belgeleri de başvurusunda kullanacak. Belgeler arasında Lincoln’e 10 gün önce kampa katılması için çekilen resmi ihtar, geçtiğimiz sezon devre arasında çalışmalara katılmadığına dair tutulan noter tasdiki ve sorumsuz davranışlarıyla ilgili gazete küpürleri de bulunacak.

Tam 1 aydır futbolcusu hakkında sağlam bir dosya hazırlayan Galatasaray Yönetimi Brezilyalı’ya karşı tüm yükümlülüklerini yerine getirirken, geçtiğimiz yılki 2 milyon 700 bin Euro’luk ücretini de ödedi. Bu durumda sambacının sözleşmesinin feshine ve FIFA’nın sarı kırmızılı kulüp lehine karar vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Dortmund’da ortaya çıktı

Ancak bu transferden 2 yılda yaklaşık 11 milyon Euro zarar eden sarı kırmızılı kulübün kasasına para girip girmemesini Lincoln’ün vereceği karar etkileyecek.

Zira Almanya’nın Schalke Kulübü’nden 5 milyon Euro bonservis bedeli ile alınan Brezilyalı oyuncu futbolu bırakırsa, G.Saray, sadece kendisine ödeyeceği 2 sezonluk ücretten kurtulmuş olacak. Diğer taraftan herhangi bir takıma giderek kariyerini sürdürürse FIFA’nın belirleyeceği bonservis rakamı sarı kırmızılıların kasasına girecek. Takıma henüz katılmayan Lincoln, Almanya’da ortaya çıktı. Sambacı, Dortmund kentinde alışveriş yaparken görüntülendi.

İLGİLİ HABERLER